Tekinco Group

انواع پاسپورت ترکیه

یکی از آپشن های مهم کشور ترکیه، سهولت در دریافت پاسپورت می باشد که همین موضوع موجب شده تا سالانه افراد زیادی برای دریافت شهروندی ترکیه و اخد پاسپورت به این کشور مهاجرت کرده و سرمایه گذاری کنند. از مزایای داشتن پاسپورت ترکیه این است که می توانید به راحتی بدون ویزا به کشورهای زیادی از جهان سفر نمایید. اما پاسپورت ترکیه انواع گوناگونی دارد که با توجه به ویژگی های هر یک مزایایی به دارندگان آن تعلق می گیرد. از همین رو بهتر است ابتدا با انواع پاسپورت ترکیه آشنا شوید تا بتوانید بر اساس شرایط تان برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام نمایید.

معرفی 4 نوع پاسپورت کشور ترکیه

معرفی 4 نوع پاسپورت کشور ترکیه

کشور ترکیه در 4 رنگ پاسپورت دارد که هر کدام از انها به گروه خاصی از افراد تعلق می گیرد که عبارت اند از:

  • پاسپورت رایج کشور ترکیه
  • پاسپورت سبز رنگ ترکیه
  • پاسپورت خدماتی ترکیه
  • پاسپورت دیپلماتیک ترکیه

 پاسپورت رایج کشور ترکیه

در انواع پاسپورت ترکیه، پاسپورت قرمز رنگ که به پاسپورت معمولی شناخته می شود رایج ترین و متداول ترین نوع پاسپورت به شمار می رود که به نام Umuma Mahsus Pasaport نام گذاری شده است. پاسپورت قرمز رنگ عموماً از سوی کشورهایی که دارای حکومت کمونیستی، کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا و حتی کشورهایی که علاقه مند هستند که عضو اتحادیه اروپا شوند صادر می گردد. مدت اعتبار این پاسپورت برای افرادی که به سن قانونی رسیده باشند 10 سال می باشد.

پاسپورت سبز رنگ ترکیه

Yeşil Pasaport به پاسپورت خصوصی که به رنگ سبز است، شناخته می شود. داشتن این نوع پاسپورت باعث می شود تا بدون ویزا بتوانید به سایر کشورها سفر نمایید.

پاسپورت سبز رنگ ترکیه را معمولاً اعضای سابق مجلس، سه رده اول کارکنان دولت، سه رده کارکنان بازنشسته دولت، شهرداران، همسر افرادی که این نوع پاسپورت را دارند و فرزندان زیر 25 سال که والدین شان این نوع پاسپورت را دارند؛ تعلق می گیرد.

پاسپورت سبز رنگ ترکیه

پاسپورت خدماتی ترکیه

یکی از انواع پاسپورت ترکیه، پاسپورت خدماتی می باشد که به رنگ آبی یا خاکستری است به نام Hizmet Pasaportu معروف می باشد که برای افرادی که شرایط دریافت پاسپورت ویژه را ندارند اما مجبور به سفر به سایر کشورها هستند؛ شامل این نوع پاسپورت می شوند. همچنین ورزشکاران، افرادی که در سازمان های بین المللی فعالیت می کنند، کارمندان هلال احمر، کارمندان هوانوردی ترکیه، همسر کسانی که پاسپورت خدماتی ترکیه را دارند و فرزندان غیر شاغل زیر 25 سال کسانی که دارای این نوع پاسپورت هستند؛ می توانند برای دریافت پاسپورت خدماتی ترکیه اقدام نمایند.

پاسپورت دیپلماتیک ترکیه

Diplomatik Pasaport که به پاسپورت سیاه نیز معروف است از سال 2010 به جمع انواع پاسپورت تکیه اضافه شد که برای اعضای شورای ملی و وزرا صادر می شود. همچنین رئیس قوه قضاییه و معاونین قوه قضاییه از پاسپورت سیاه استفاده می کنند.

مزایای پاسپورت تکیه

با وجود ان که در بین انواع پاسپورت ترکیه معمولاً می توان نوع قرمز رنگ آن را دریافت کرد اما پاسپورت کشور ترکیه مزایای زیادی دارد که می توان به دریافت سریع و راحت آن به عنوان اولین مزیت پاسپورت ترکیه نام برد. همچنین با این پاسپورت می توان به سایر کشورها بدون ویزا سفر کرد و می توانید به صورت رایگان تحصیل کرده و از امکانات رفاهی ترکیه بهره مند شوید.

علاوه بر آن می توانید مانند شهروندان ترکی حق رای داشته و از امکانات پزشکی نیز بهره مند شوید. پاسپورت تکیه به شما امکان افتتاح حساب در بانک های ترکیه را داده و می توانید به راحتی معاملات بین المللی بدون تحریم را تجربه نمایید.

هنگامی که شما پاسپورت تکیه داشته باشید؛ می توانید وام های بانکی گرفته و حتی برای دریافت ویزا از سایر کشورها مثل آمریکا نیز اقدام نمایید.

هزینه دریافت پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه یکی از پاسپورت های معتبر دنیا به شمار می رود و به واسطه آن می توانید بدون ویزا به برخی از کشورها سفر نمایید و کشورهایی که نیاز به ویزا دارند نیز با پاسپورت ترکیه راحت تر به شما ویزا می دهند. اما به جز هزینه هایی که برای امکان دادن تقاضا برای دریافت پاسپورت باید انجام دهید؛ مانند خرید ملک بالای 250 هزار دلار، در هنگام دریافت ان نیز حدوداً حداقل هزینه ای بالغ بر 1000 لیر نیز باید بپردازید تا بتوانید به عنوان یک شهروند ترک در این کشور سکونت داشته باشید.

جمع بندی

در پایان مقاله به معرفی انواع پاسپورت ترکیه پرداختیم تا بتوانید از طریق روش های دریافت پاسپورت که بهترین و امن ترین شیوه خرید خانه در ترکیه می باشد؛ این پاسپورت معتبر را دریافت نمایید. اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر داشتید می توایند با ما تماس بگیرید تا به صورت رایگان تیم پشتیبانی شما را راهنمایی نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *