Tekinco Group

سود بانکی در ترکیه 2022

یکی از مهم ترین کارها بعد از دریافت اقامت ترکیه ، افتتاح حساب بانکی می باشد که بتوانید به وسیله آن پس انداز کرده و حتی سود دریافت نمایید. به همین دلیل در این مقاله به سود بانکی در ترکیه 2022 و نحوه دریافت سود و مزایای ان اشاره می کنیم.

مزایای افتتاح حساب در ترکیه

افتتاح حساب در ترکیه مزایای متعددی را برای شما به همراه دارد که عبارت اند از:

  • دریافت سود بانکی در ترکیه
  • دریافت تسهیلات متعدد
  • امکان انجام تراکنش بانکی
  • امکان واریز و برداشت های مالی
  • امکان افتتاح حساب ارزی دیگر مثل دلار، يورو، بوند…

البته دقت کنید که برای افراد خارجی در برخی از بانک ها، حتی با داشتن اقامت، محدودیت ایجاد حساب بانکی وجود دارد که در این بین می توان از بانک زراعت ترکیه به عنوان بانکی حامی خارجیان نام برد که حتی بدون داشتن اقامت نیز امکان افتتاح حساب را برای ایرانیان فراهم کرده است. همچنین اگر 500 هزار دلار سپرده گذاری نمایید؛ می توانید برای اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایید.

شرایط سود بانکی در ترکیه

شرایط سود بانکی در ترکیه

یکی از شیوه های سرمایه گذاری در ترکیه ، سپرده گذاری در بانک می باشد زیرا بانک های ترکیه نیز به افراد سپرده گذار، سود بانکی اختصاص می دهد. اما بخش جذاب سپرده گذاری در بانک های ترکیه، نحوه سود دهی آن ها می باشد.

در بانک های کشور ترکیه، به سپرده های کوتاه مدت سود بیشتری تعلق می گیرد و این موضوع می تواند برای افرادی که امکان قرار دادن پول برای زمان زیاد را ندارند، نقطه قوت محسوب شود.

دولت ترکیه در سال 2022 میزان سود بانکی را افزایش داده که این موضوع می تواند برای افرادی که سپرده دارند، شرایط مناسبی را فراهم نماید.

اما دقت کنید که سپرده شما شامل مالیات شده که معمولاً 10% میزان سود حساب تان می باشد. سود بانکی در ترکیه 2022 به صورت ماهیانه حدود 15% می باشد.

میزان سود بانکی در ترکیه

میزان سود بانکی در ترکیه

سود بانکی در ترکیه 2022 تغییراتی داشته است که در جدول زیر به میزان حدودی سود دهی هر بانک در ترکیه می پردازیم.

بانک سود ماهیانه
زراعت بانک 14 درصد
ایش بانک 16 درصد
واکیف بانک 18 درصد
هالک بانک 17 درصد
اکونومیک تورک بانک 15 درصد

 

البته دقت کنید که ایرانیان معمولاً فقط در زراعت بانک و در بعضی از شرایط در ایش بانک می توانند حساب باز نمایند.

نحوه دریافت سود بانکی در ترکیه

برای آن که بتوانید سود بانکی در ترکیه را دریافت نمایید باید ابتدا اقدام به افتتاح حساب بانکی نمایید که برای این موضوع حضور شخصی که قرار است حساب به نام او باشد؛ الزامی است. برای ایجاد حساب بانکی در ترکیه نیاز به داشتن ادرس است که با داشتن اقامت ترکیه و ثبت ان در اداره نفوس می توانید به راحتی حساب خود را باز نمایید.

بانک زراعت معمولاً مقداری از سرمایه را 3 ماه بلوکه می کند که البته بعضی از شعب با خارجیان همکاری بیشتری داشته و از انجام این کار خودداری می کنند.

دقت کنید که دریافت کد مالیاتی ترکیه نیز جزء موارد ضروری قبل از افتتاح حساب بانکی است.

میزان سود دهی بانک زراعت ترکیه

میزان سود دهی بانک زراعت ترکیه

همانطور که در بخش پیشین به آن اشاره کردیم؛ بانک زراعت جزء بانک های معتبری است که ایرانیان نیز می توانند در این بانک حساب داشته باشند. میزان سود دهی این بانک، با توجه به زمان سپرده گذاری و میزان سرمایه شما متفاوت است. اما به طور تقریبی می توان گفت که اگر بیشتر از 1000 لیر برای مدت 29 روز در این بانک سرمایه گذاری نمایید؛ 4.5 درصد سود به شما تعلق می گیرد. اما اگر بین 92 تا 180 روز سرمایه بیشتر از 1000 لیر خود را در این بانک قرار دهید، شامل 5 درصد سود ماهیانه خواهید شد.

مدارک لازم برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

اگر می خواهید در کشور ترکیه اقدام به افتتاح حساب نمایید باید اصل و کپی پاسپورت و کد مالیاتی همراه داشته باشید. البته دقت کنید که برخی از بانک ها نیاز به داشتن اقامت نیز دارد. همچنین بعضی از بانک ها مانند بانک زراعت باید حداقل 10 هزار لیر برای افتتاح حساب داشته باشید.

جمع بندی

در این مقاله به نحوه دریافت سود بانکی در ترکیه 2022 و شرایط آن پرداختیم تا بتوانید با اگاهی بیشتری اقدام به افتتاح حساب بانکی در ترکیه نمایید. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید؛ می توانید از طریق تماس با تیم تکینکوگروپ اطلاعات لازم برای برای انواع روش های سرمایه گذاری و افتتاح حساب به دست آورید تا با خیالی آسوده اقدام به انجام این کار کرده و امکان سود دهی بیشتری را برای خود فراهم نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *