شرایط مهاجرت به ترکیه، مدارک لازم و روش ها

مزایا و مدارک لازم برای پاسپورت ترکیه

شرایط مهاجرت به ترکیه نیز مانند سایر کشورهای جهان، ممکن است طی سال های مختلف تغییر کرده و به ویژه برای ما ایرانی ها نیز تغییراتی داشته است. از طرفی دیگر به دلایل مختلفی از جمله نزدیکی جغرافیایی و نزدیکی فرهنگی، ایرانیانی که قصد مهاجرت از وطن را دارند، ترکیه را به عنوان یک مقصد عالی مهاجرتی می شناسند.

اما ببینیم:

شرایط مهاجرت به ترکیه با توجه به انتظاراتی که شما ممکن است داشته باشید، متفاوت خواهد بود. اگر برای مهاجرت به کشوری فکر می کنید که دارای تشابهات فرهنگی زیادی باشد، کشور ترکیه به عنوان یکی از همسایگان ایران که قرابت فرهنگی زیادی با کشور ما دارد، گزینه مناسبی محسوب می شود. به علاوه مردم ترکیه، دارای رفتارهای نژادپرستانه نبوده و به لحاظ عقاید مذهبی نیز با ایرانیان همسویی خوبی دارند.

یکی دیگر از نکاتی که در هر مهاجرتی مد نظر قرار می گیرد، شرایط جغرافیایی و آب و هوایی منطقه مقصد مورد نظر است. به طور مثال اگر تصمیم به مهاجرت به کانادا داشته باشید، باید شرایط آب و هوایی و سردسیر بودن این کشور برای شما جذاب یا حداقل قابل قبول باشد. خوشبختانه کشور ترکیه نیز چون ایران، کشوری چهار فصل بوده و در این سرزمین می توانید فصول مختلف سال را تجربه کنید. همین طور اروپایی آسیایی بودن این کشور و همجواری آن با آب های جهان، باعث شده است که از حاصلخیزی و شرایط جغرافیایی مثبتی برخوردار باشد.

اقامت ترکیه

اما باید به بحث اقتصادی نیز به شکل ویژه بپردازیم. چه با مبلغ قابل توجهی سرمایه به ترکیه مهاجرت می کنید و چه جویای مشاغل ساده در این کشور هستید، به هر ترتیب اوضاع اقتصادی و چشم اندازهای آن در ترکیه برای شما حائز اهمیت خواهد بود. باید گفت که در دوره های زمانی مختلف، اقتصاد ترکیه نیز فراز و نشیب هایی داشته است؛ اما اگر همیشه اقتصاد پویا و پتانسیل های عالی فعالیت های تجاری در این کشور، فعال بوده و برای افرادی که دارای پشتکار و مهارت های لازم باشند، کسب و کار در ترکیه پاسخگو خواهد بود.

مورد مهم بعدی هزینه های زندگی در ترکیه است. اگر چه سطح دستمزد در این کشور در قیاس با بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر است و شاید بتوان در نگاه اول این را یک نقطه ضعف به حساب آورد؛ اما در واقع باید این نکته را نیز مد نظر داشت که هزینه های زندگی در ترکیه نیز نسبت به همان کشورهای اروپایی به مراتب پایین تر است و می توان این کشور را یکی از کشورهای دارای زمینه اروپایی با هزینه های به مراتب مقرون به صرفه تر دانست.

مزایا و مدارک لازم برای پاسپورت ترکیه

مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان جذاب است زیرا:

 1. اکثر ایرانیان تا حدودی با زبان مردم ترکیه آشنایی دارند.
 2. فاصله جغرافیایی ایران و ترکیه، بسیار اندک است.
 3. تشابهات فرهنگی زیادی میان مردم ایران و مردم ترکیه وجود دارد.
 4. دین اکثر مردم ترکیه، اسلام است.
 5. خرید ملک در ترکیه برای بسیاری از ایرانیان، میسر است.
 6. دریافت ویزا و شهروندی ترکیه برای ایرانیان نسبت به سایر کشورهای جهان، آسان تر است.

مزایای زندگی در ترکیه

مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه

فارغ از روش هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، یک سری مدارک پایه ای نیز جهت مهاجرت نیاز خواهید داشت که به شرح زیر هستند:

 • گذرنامه با حداقل 60 روز اعتبار
 • فرم تکمیل شده مربوط به مهاجرت به کشور ترکیه
 • دارا بودن دعوت نامه جهت دعوت به کار در صورت اقدام به مهاجرت کاری

اخذ تابعیت ترکیه ازطریق
سرمایه گذاری در ملک

روش های مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

اگر شما ایده کسب و کار مناسبی داشته یا به هر طریقی سرمایه ای در اختیار دارید که می توانید از طریق آن نسبت به ثبت شرکت و بیزنس در ترکیه اقدام کنید، روش ثبت شرکت می تواند یک راه مهاجرتی عالی برای شما محسوب شود. شما ممکن است یکی از شرکت های تابعه، نمایندگی شرکت های فعال در ترکیه یا سطح جهانی، شرکت منطقه آزاد و یا شرکت با مسئولیت محدود را جهت ثبت و شروع فعالیت در کشور ترکیه، انتخاب کنید. البته لازم خواهد بود که پیش از هر چیزی طرح کسب و کار خود را به اداره مهاجرت ترکیه ارائه کرده و حساب بانکی نیز در یکی از بانک های معتبر ترکیه باز کنید. پس از آن گرفتن شماره مالیاتی و VAT از سایر اقدامات پیش زمینه ای، جهت ثبت شرکت در ترکیه خواهند بود. نکته: لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت در ترکیه، در هر یک از مدل های شرکت های تابعه، نمایندگی شرکت های فعال در ترکیه یا سطح جهانی، شرکت منطقه آزاد و یا شرکت با مسئولیت محدود، نیاز به سرمایه اولیه متناسب با آن خواهید داشت. این میزان سرمایه هر سال متناسب با شرایط اقتصادی، اعلام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، می توانید با تکینکو گروپ تماس حاصل نمایید.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

شاید چندین سال پیش، این یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت به آن، محسوب می شد، اما اکنون شرایط به نحوی تغییر پیدا کرده است که اتفاقا اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج، یکی از پیچیده ترین روش ها محسوب می شود. اداره مهاجرت ترکیه نسبت به این موضوع حساس شده و در خصوص افرادی که از این طریق درخواست خود را ارائه می دهند، تحقیقات کاملی به عمل می آورد. از این روی شما باید حتما واقعی بودن ازدواج خود را اثبات کرده و حداقل 3 سال با فرد مقابل زندگی مشترک داشته باشید. البته این پیچیدگی برای فرزندان حاصل از این ازدواج، وجود نخواهد داشت و آن ها به صرف تولد در کشور ترکیه، تابعیت و پاسپورت آن را دریافت می کنند.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه یکی از بهترین و در عین حال آسان ترین راه های اخذ اقامت این کشور به حساب می آید که در سال های اخیر نیز طرفداران زیادی داشته است. جالب است بدانید که طبق آمار سال گذشته، چیزی نزدیک به 117000 دانشجوی بین المللی در کشور ترکیه در حال تحصیل هستند که عده قابل توجهی از آن ها را ایرانیان تشکیل می دهند. تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی بوده و افراد می توانند با اخذ پذیرش در این دوره ها نسبت به مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام نماید. با توجه به سهولت دریافت ویزای تحصیلی ترکیه، اعزام دانشجو به ترکیه رواج بسیاری یافته است. لازم به ذکر است که پس از اتمام دوران تحصیلات و از اعتبار افتادن ویزای تحصیلی، باید این ویزا را به ویزای کار یا سرمایه گذاری و … تبدیل نمایید.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

با خرید ملک شما می توانید به راحتی، اقامت کشور ترکیه را به دست آورده و به این کشور زیبا و همسایه، مهاجرت کنید. فرآیند خرید ملک در ترکیه و طی کردن مسیر مهاجرتی، نسبت به روش های دیگر، به مراتب آسان تر بوده و مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. البته با خرید هر ملکی هم شما موفق به دریافت اقامت نخواهید شد، به عنوان مثال ملک ها در ترکیه دارای دو نوع سند (به زبان ترکی تاپو)می‌باشند، سند قرمز و سند آبی، شما جهت دریافت اقامت از طریق خرید ملک حتما باید ملکی با سند قرمز داشته باشید، بنابراین جهت سهولت در هرگونه خریدی با مشاوران متخصص ما در ارتباط باشید تا گرفتار افراد سودجو نشود.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بانک

اگر سرمایه قابل توجهی در اختیار داشته و بتوانید از طریق سرمایه گذاری در بانک، در کشور ترکیه اقدام کنید، مهاجرت به این سرزمین کار چندان سختی برای شما نخواهد بود. به ویژه آن که با سرمایه گذاری در بانک های ترکیه، تسهیلاتی نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

اخذ شهروندی

اخذ شهروندی در ترکیه، بهترین روش مهاجرت به این کشور محسوب می شود که به واسطه آن، شما به مزایای زیادی از جمله حق دریافت پاسپورت دست خواهید یافت. برای شناخت بیشتر این مزیت همین کافی است که بگوییم با داشتن پاسپورت ترکیه، می توانید به حداقل 70 کشور جهان، بدون نیاز به ویزا سفر کنید و این یک شرایط جدید و قابل توجهی برای علاقه مندان به سفرهای خارجی ایجاد خواهد کرد.

روش های مهاجرت به ترکیه

سرمایه گذاری

خرید ملک

تحصیل

ثبت شرکت

ازدواج

هزینه های زندگی در ترکیه

اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، باید پیش از آن اطلاعات بیشتری در خصوص این سرزمین و هزینه های زندگی در آن به دست بیاورید. بدیهی است که هزینه های شما در کشور ترکیه، به چند لحاظ تقسیم بندی خواهند شد:

هزینه های مسکن

بسته به آن که کدام شهر و حتی کدام محله را برای زندگی انتخاب کرده باشید، هزینه های شما برای اجاره مسکن متفاوت خواهد بود. البته در صورتی که ملکی در ترکیه خریداری کرده باشید، از این هزینه به کلی فارغ خواهید بود و شرایط به مراتب بهتری خواهید داشت.

هزینه های خوراک

هزینه خوراک در ترکیه برای تمامی اقشار قابل رده بندی بوده و شما می توانید بسته به بودجه خود، رستوران ها و موارد غذایی مناسب را خریداری کنید.

هزینه های پوشاک

پوشاک ترکیه در سراسر خاورمیانه معروف بوده و شما می توانید در این کشور پوشاک مورد نیاز خود را از برندهای لوکس و گران قیمت تا برندهای حراجی و ارزان، خریداری کنید.

هزینه های حمل و نقل

لازم به توضیح است که هزینه سوخت در کشور ترکیه بسیار گران بوده و استفاده از خودروی شخصی، هزینه بر خواهد بود. اما انتخاب های زیادی برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در اختیار دارید.

هزینه های تفریحات

در این کشور تفریحات رایگان و مکان های دیدنی و تفریحی بدون هزینه زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها لذت ببرید.

پیشنهادهای سرمایه گذاری در ترکیه

فرم درخواست

مطمئن باشید، بهترین مشاوره املاک را دریافت خواهید کرد.


مقالاتی در مورد هر آنچه مربوط به تابعیت ترکیه است

نظارت بر مهمترین قوانین در اقتصاد ترکیه و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

دیدگاهتان را بنویسید

One thought on “شرایط مهاجرت به ترکیه، مدارک لازم و روش ها”

 • سارا

  بعد از مهاجرت به ترکیه تا بتونیم اقامت ترکیه رو بگیریم باید هزینه کنیم دیگه. هزینه زندگی در ترکیه چقدره؟

  Reply
 • مجتبی

  روش های مهاجرت به ترکیه 6 تاست. اخری رو من میگم. مهاجرت به ترکیه به صورت قاچاقی. فقط اشنا میخواد :))

  Reply
 • علی

  مهاجرت به ترکیه اولین گزینه برای تمام ایرانی هاست :))

  Reply
 • ثمین

  مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه که نوشتید کامله؟

  Reply
 • رضا حسینی

  برای مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت باید از کجا شروع کنیم؟

  Reply
 • بهروزیان

  شرایط مهاجرت ترکیه خیلی سخت شده

  Reply
 • علیمردانی

  برای مهاجرت به ترکیه چقدر سرمایه اولیه لازمه؟

  Reply
 • صبا

  من تنها دغدغه برای مهاجرت به ترکیه ادامه تحصیلمه. از چه مقطع میشه اقدام به تحصیل کرد؟

  Reply
 • ناهید هماپور

  سلام پسرم 18 سالشه و دیپلمش رو گرفته. ایا امکانش هست به صورت تحصیلی مهاجرت کنیم؟ همسرم هم فوت شده و کفالت من با پسرمه و معافیت سربازی هم داره

  Reply
 • عدنان

  سلام در زمینه مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج هم میتونید کمکی کنید؟

  Reply
 • علی اکبر عزیزی

  در مورد مهاجرت و اخد اقامت ترکیه از طریق ازدواج بیشتر توضیح بدید
  تو اون مدت سه سال وضعیت چجوری میشه؟

  Reply

شرایط مهاجرت به ترکیه، مدارک لازم و روش ها

شرایط مهاجرت به ترکیه نیز مانند سایر کشورهای جهان، ممکن است طی سال های مختلف تغییر کرده و به ویژه برای ما ایرانی ها نیز تغییراتی داشته است. از طرفی دیگر به دلایل مختلفی از جمله نزدیکی جغرافیایی و نزدیکی فرهنگی، ایرانیانی که قصد مهاجرت از وطن را دارند، ترکیه را به عنوان یک مقصد عالی مهاجرتی می شناسند.

اما ببینیم:

مهاجرت به ترکیه

شرایط مهاجرت به ترکیه

شرایط مهاجرت به ترکیه با توجه به انتظاراتی که شما ممکن است داشته باشید، متفاوت خواهد بود. اگر برای مهاجرت به کشوری فکر می کنید که دارای تشابهات فرهنگی زیادی باشد، کشور ترکیه به عنوان یکی از همسایگان ایران که قرابت فرهنگی زیادی با کشور ما دارد، گزینه مناسبی محسوب می شود. به علاوه مردم ترکیه، دارای رفتارهای نژادپرستانه نبوده و به لحاظ عقاید مذهبی نیز با ایرانیان همسویی خوبی دارند.

یکی دیگر از نکاتی که در هر مهاجرتی مد نظر قرار می گیرد، شرایط جغرافیایی و آب و هوایی منطقه مقصد مورد نظر است. به طور مثال اگر تصمیم به مهاجرت به کانادا داشته باشید، باید شرایط آب و هوایی و سردسیر بودن این کشور برای شما جذاب یا حداقل قابل قبول باشد. خوشبختانه کشور ترکیه نیز چون ایران، کشوری چهار فصل بوده و در این سرزمین می توانید فصول مختلف سال را تجربه کنید. همین طور اروپایی آسیایی بودن این کشور و همجواری آن با آب های جهان، باعث شده است که از حاصلخیزی و شرایط جغرافیایی مثبتی برخوردار باشد.

اما باید به بحث اقتصادی نیز به شکل ویژه بپردازیم. چه با مبلغ قابل توجهی سرمایه به ترکیه مهاجرت می کنید و چه جویای مشاغل ساده در این کشور هستید، به هر ترتیب اوضاع اقتصادی و چشم اندازهای آن در ترکیه برای شما حائز اهمیت خواهد بود. باید گفت که در دوره های زمانی مختلف، اقتصاد ترکیه نیز فراز و نشیب هایی داشته است؛ اما اگر همیشه اقتصاد پویا و پتانسیل های عالی فعالیت های تجاری در این کشور، فعال بوده و برای افرادی که دارای پشتکار و مهارت های لازم باشند، کسب و کار در ترکیه پاسخگو خواهد بود.

مورد مهم بعدی هزینه های زندگی در ترکیه است. اگر چه سطح دستمزد در این کشور در قیاس با بسیاری از کشورهای اروپایی پایین تر است و شاید بتوان در نگاه اول این را یک نقطه ضعف به حساب آورد؛ اما در واقع باید این نکته را نیز مد نظر داشت که هزینه های زندگی در ترکیه نیز نسبت به همان کشورهای اروپایی به مراتب پایین تر است و می توان این کشور را یکی از کشورهای دارای زمینه اروپایی با هزینه های به مراتب مقرون به صرفه تر دانست.

چرا مهاجرت به ترکیه جذاب است؟

مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان جذاب است زیرا:

 1. اکثر ایرانیان تا حدودی با زبان مردم ترکیه آشنایی دارند.
 2. فاصله جغرافیایی ایران و ترکیه، بسیار اندک است.
 3. تشابهات فرهنگی زیادی میان مردم ایران و مردم ترکیه وجود دارد.
 4. دین اکثر مردم ترکیه، اسلام است.
 5. خرید ملک در ترکیه برای بسیاری از ایرانیان، میسر است.
 6. دریافت ویزا و شهروندی ترکیه برای ایرانیان نسبت به سایر کشورهای جهان، آسان تر است.

مراحل و مدارک مهاجرت به ترکیه

مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه

فارغ از روش هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد، یک سری مدارک پایه ای نیز جهت مهاجرت نیاز خواهید داشت که به شرح زیر هستند:

 • گذرنامه با حداقل 60 روز اعتبار
 • فرم تکمیل شده مربوط به مهاجرت به کشور ترکیه
 • دارا بودن دعوت نامه جهت دعوت به کار در صورت اقدام به مهاجر کاری

سرمایه گذاری 

خرید ملک

تحصیل

ثبت شرکت

ازدواج 

روش های مهاجرت به ترکیه

از جمله روش های مهاجرت به ترکیه، موارد زیر پرکاربردتر و البته موثرتر و راج ترین روش ها می باشند

 

۱. مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

اگر شما ایده کسب و کار مناسبی داشته یا به هر طریقی سرمایه ای در اختیار دارید که می توانید از طریق آن نسبت به ثبت شرکت و بیزنس در ترکیه اقدام کنید، روش ثبت شرکت می تواند یک راه مهاجرتی عالی برای شما محسوب شود. شما ممکن است یکی از شرکت های تابعه، نمایندگی شرکت های فعال در ترکیه یا سطح جهانی، شرکت منطقه آزاد و یا شرکت با مسئولیت محدود را جهت ثبت و شروع فعالیت در کشور ترکیه، انتخاب کنید. البته لازم خواهد بود که پیش از هر چیزی طرح کسب و کار خود را به اداره مهاجرت ترکیه ارائه کرده و حساب بانکی نیز در یکی از بانک های معتبر ترکیه باز کنید. پس از آن گرفتن شماره مالیاتی و VAT از سایر اقدامات پیش زمینه ای، جهت ثبت شرکت در ترکیه خواهند بود.

نکته: لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت در ترکیه، در هر یک از مدل های شرکت های تابعه، نمایندگی شرکت های فعال در ترکیه یا سطح جهانی، شرکت منطقه آزاد و یا شرکت با مسئولیت محدود، نیاز به سرمایه اولیه متناسب با آن خواهید داشت. این میزان سرمایه هر سال متناسب با شرایط اقتصادی، اعلام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، می توانید با تکینکو گروپ تماس حاصل نمایید.

۳. مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

شاید چندین سال پیش، این یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت به آن، محسوب می شد، اما اکنون شرایط به نحوی تغییر پیدا کرده است که اتفاقا اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج، یکی از پیچیده ترین روش ها محسوب می شود. اداره مهاجرت ترکیه نسبت به این موضوع حساس شده و در خصوص افرادی که از این طریق درخواست خود را ارائه می دهند، تحقیقات کاملی به عمل می آورد. از این روی شما باید حتما واقعی بودن ازدواج خود را اثبات کرده و حداقل 3 سال با فرد مقابل زندگی مشترک داشته باشید. البته این پیچیدگی برای فرزندان حاصل از این ازدواج، وجود نخواهد داشت و آن ها به صرف تولد در کشور ترکیه، تابعیت و پاسپورت آن را دریافت می کنند.

مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری

۴. مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه یکی از بهترین و در عین حال آسان ترین راه های اخذ اقامت این کشور به حساب می آید که در سال های اخیر نیز طرفداران زیادی داشته است. جالب است بدانید که طبق آمار سال گذشته، چیزی نزدیک به 117000 دانشجوی بین المللی در کشور ترکیه در حال تحصیل هستند که عده قابل توجهی از آن ها را ایرانیان تشکیل می دهند. تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی بوده و افراد می توانند با اخذ پذیرش در این دوره ها نسبت به مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام نماید. با توجه به سهولت دریافت ویزای تحصیلی ترکیه، اعزام دانشجو به ترکیه رواج بسیاری یافته است. لازم به ذکر است که پس از اتمام دوران تحصیلات و از اعتبار افتادن ویزای تحصیلی، باید این ویزا را به ویزای کار یا سرمایه گذاری و … تبدیل نمایید.

۵. مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

با خرید ملک شما می توانید به راحتی، اقامت کشور ترکیه را به دست آورده و به این کشور زیبا و همسایه، مهاجرت کنید. فرآیند خرید ملک در ترکیه و طی کردن مسیر مهاجرتی، نسبت به روش های دیگر، به مراتب آسان تر بوده و مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. البته با خرید هر ملکی هم شما موفق به دریافت اقامت نخواهید شد، به عنوان مثال ملک ها در ترکیه دارای دو نوع سند (به زبان ترکی تاپو)می‌باشند، سند قرمز و سند آبی، شما جهت دریافت اقامت از طریق خرید ملک حتما باید ملکی با سند قرمز داشته باشید، بنابراین جهت سهولت در هرگونه خریدی با مشاوران متخصص ما در ارتباط باشید تا گرفتار افراد سودجو نشود.

5. مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بانک

اگر سرمایه قابل توجهی در اختیار داشته و بتوانید از طریق سرمایه گذاری در بانک، در کشور ترکیه اقدام کنید، مهاجرت به این سرزمین کار چندان سختی برای شما نخواهد بود. به ویژه آن که با سرمایه گذاری در بانک های ترکیه، تسهیلاتی نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

6. اخذ شهروندی

اخذ شهروندی در ترکیه، بهترین روش مهاجرت به این کشور محسوب می شود که به واسطه آن، شما به مزایای زیادی از جمله حق دریافت پاسپورت دست خواهید یافت. برای شناخت بیشتر این مزیت همین کافی است که بگوییم با داشتن پاسپورت ترکیه، می توانید به حداقل 70 کشور جهان، بدون نیاز به ویزا سفر کنید و این یک شرایط جدید و قابل توجهی برای علاقه مندان به سفرهای خارجی ایجاد خواهد کرد.

هزینه های زندگی در ترکیه

اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، باید پیش از آن اطلاعات بیشتری در خصوص این سرزمین و هزینه های زندگی در آن به دست بیاورید. بدیهی است که هزینه های شما در کشور ترکیه، به چند لحاظ تقسیم بندی خواهند شد:

 • هزینه های مسکن: بسته به آن که کدام شهر و حتی کدام محله را برای زندگی انتخاب کرده باشید، هزینه های شما برای اجاره مسکن متفاوت خواهد بود. البته در صورتی که ملکی در ترکیه خریداری کرده باشید، از این هزینه به کلی فارغ خواهید بود و شرایط به مراتب بهتری خواهید داشت.
 • هزینه های خوراک: هزینه خوراک در ترکیه برای تمامی اقشار قابل رده بندی بوده و شما می توانید بسته به بودجه خود، رستوران ها و موارد غذایی مناسب را خریداری کنید.
 • هزینه های پوشاک: پوشاک ترکیه در سراسر خاورمیانه معروف بوده و شما می توانید در این کشور پوشاک مورد نیاز خود را از برندهای لوکس و گران قیمت تا برندهای حراجی و ارزان، خریداری کنید.
 • هزینه های حمل و نقل: لازم به توضیح است که هزینه سوخت در کشور ترکیه بسیار گران بوده و استفاده از خودروی شخصی، هزینه بر خواهد بود. اما انتخاب های زیادی برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در اختیار دارید.
 • هزینه های تفریحات: در این کشور تفریحات رایگان و مکان های دیدنی و تفریحی بدون هزینه زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها لذت ببرید.

شهروندی ترکیه

سوالات متداول

بستگی به شرایطی که هر یک از افراد ممکن است داشته باشند، بهترین راه مهاجرت به ترکیه تعیین خواهد شد. لازم است که پیش از انتخاب روش مهاجرتی خود، در این خصوص مشاوره تخصصی داشته باشید.

خیر، لزوما نیازی به وکیل داشتن برای مهاجرت به ترکیه نیست؛ اما با گرفتن وکیل مراحل کار ساده تر و سریع تر خواهد شد.

ازدواج با یک شهروند ترک یا دریافت ویزای کار، کم هزینه ترین روش مهاجرتی به حساب می آیند.

برای اخذ اقامت دائمی، باید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا در کشور ترکیه خریداری کنید.

لیست ها را مقایسه کنید

مقایسه کنید