Tekinco Group

مهاجرت به ترکیه۲۰۲۲ و هزینه ها

اگر برای مهاجرت به کشوری فکر می کنید که دارای تشابهات فرهنگی زیادی باشد، کشور ترکیه به عنوان یکی از همسایگان ایران که قرابت فرهنگی زیادی با کشور ما دارد، گزینه مناسبی محسوب می شود. در این مطلب، به بررسی موضوعات زیر خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید:

 1. روش های مهاجرت به ترکیه۲۰۲۲
 2. مزایای مهاجرت به ترکیه
 3. معایب مهاجرت به ترکیه
 4. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه
 5. هزینه های مهاجرت به ترکیه
 6. ارزانترین راه مهاجرت به ترکیه

روش های مهاجرت به ترکیه

 1. مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت
 2. مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج
 3. مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
 4. مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک
 5. مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بانک
 6. مهاجرت به ترکیه با اخذ شهروندی

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

اگر شما ایده کسب و کار مناسبی داشته یا به هر طریقی سرمایه ای در اختیار دارید که می توانید از طریق آن نسبت به ثبت شرکت و بیزنس در ترکیه اقدام کنید، روش ثبت شرکت می تواند یک راه مهاجرتی عالی برای شما محسوب شود. شما ممکن است یکی از شرکت های تابعه، نمایندگی شرکت های فعال در ترکیه یا سطح جهانی، شرکت منطقه آزاد و یا شرکت با مسئولیت محدود را جهت ثبت و شروع فعالیت در کشور ترکیه، انتخاب کنید. البته لازم خواهد بود که پیش از هر چیزی طرح کسب و کار خود را به اداره مهاجرت ترکیه ارائه کرده و حساب بانکی نیز در یکی از بانک های معتبر ترکیه باز کنید. پس از آن گرفتن شماره مالیاتی از سایر اقدامات پیش زمینه ای، جهت ثبت شرکت در ترکیه خواهند بود.

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

شاید چندین سال پیش، این یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت به آن، محسوب می شد، اما اکنون شرایط به نحوی تغییر پیدا کرده است که اتفاقا اخذ اقامت و پاسپورت این کشور از طریق ازدواج، یکی از پیچیده ترین روش ها محسوب می شود. اداره مهاجرت ترکیه نسبت به این موضوع حساس شده و در خصوص افرادی که از این طریق درخواست خود را ارائه می دهند، تحقیقات کاملی به عمل می آورد. از این روی شما باید حتما واقعی بودن ازدواج خود را اثبات کرده و حداقل 3 سال با فرد مقابل زندگی مشترک داشته باشید. البته این پیچیدگی برای فرزندان حاصل از این ازدواج، وجود نخواهد داشت و آن ها به صرف تولد در کشور ترکیه، تابعیت و پاسپورت آن را دریافت می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله شرایط ازدواج در ترکیه را بررسی نمایید.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه یکی از بهترین و در عین حال آسان ترین راه های اخذ اقامت این کشور به حساب می آید که در سال های اخیر نیز طرفداران زیادی داشته است. جالب است بدانید که طبق آمار سال گذشته، چیزی نزدیک به 117000 دانشجوی بین المللی در کشور ترکیه در حال تحصیل هستند که عده قابل توجهی از آن ها را ایرانیان تشکیل می دهند. تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی بوده و افراد می توانند با اخذ پذیرش در این دوره ها نسبت به مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام نماید. با توجه به سهولت دریافت ویزای تحصیلی ترکیه، اعزام دانشجو به ترکیه رواج بسیاری یافته است. لازم به ذکر است که پس از اتمام دوران تحصیلات و از اعتبار افتادن ویزای تحصیلی، باید این ویزا را به ویزای کار یا سرمایه گذاری و … تبدیل نمایید. برای کسب اطلاعات با جزئیات بیشتر صفحه تحصیل در ترکیه را بررسی نمایید.

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

با خرید ملک شما می توانید به راحتی، اقامت و حتی شهروندی کشور ترکیه را به دست آورده و به این کشور زیبا و همسایه، مهاجرت کنید. فرآیند خرید ملک در ترکیه و طی کردن مسیر مهاجرتی، نسبت به روش های دیگر، به مراتب آسان تر بوده و مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. البته با خرید هر ملکی هم شما موفق به دریافت اقامت نخواهید شد، برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله انواع سند ملکی در ترکیه را مطالعه نمایید.

مهاجرت از طریق خرید ملک، یکی از امن ترین حالتهای مهاجرت می‌باشد، چرا که شما هم به راحتی قادر به دریافت اقامت ترکیه می‌باشید و البته در صورتی که ارزش ملک خریداری شده توسط شما بیش از۲۵۰هزار دلار باشد می توانید هم برای خود و هم برای همسر و فرزندان زیر۱۸ سال خود، پاسپورت کشور ترکیه را در مدت زمان بسیار کوتاهی دریافت نمایید. علاوه بر امتیاز دریافت اقامت و شهروندی ترکیه در مهاجرت از طریق خرید خانه در ترکیه، شما یک سرمایه گذاری سوده نیز انجام داده اید، چرا که هم سرمایه‌گذاری شما از نوع ارزی می‌باشد و دیگر نگران تغییرات نرخ دلار نخواهید بود و یکی از مهم ترین دغدغه ها و شرایط استرس‌زا که برای همه‌ی ما نگرانی های بسیاری دارد، را تجربه نخواهید کرد. و همچنین در صورتی که بتوانید چند ملک در کشور ترکیه خریداری نمایید برای درآمد زایی بیشتر، می‌توانید بخشی از املاک خود را اجاره دهید و دیگر نگران درآمد خود در کشور ترکیه نخواهید بود.

البته خرید خانه در کشور ترکیه هم همانند ایران، نکات مهم خاص خود را دارد که در هنگام خرید حتما باید به انها توجه داشته باشید. در صفحه خرید خانه در ترکیه می توانید با نکات مهم قبل از خرید ملک اشنا شود. و یا با مشاوران تکینکوگروپ با شماره۰۰۹۰۵۵۲۵۲۰۵۰۰۵ در تماس باشید.

مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری در بانک

اگر سرمایه قابل توجهی در اختیار داشته و بتوانید از طریق سرمایه گذاری در بانک، در کشور ترکیه اقدام کنید، مهاجرت به این سرزمین کار چندان سختی برای شما نخواهد بود. به ویژه آن که با سرمایه گذاری در بانک های ترکیه، تسهیلاتی نیز به شما تعلق خواهد گرفت. در صفحه سرمایه گذاری در ترکیه می توانید با انواع روش های سرمایه گذاری  آشنا شوید.

مهاجرت به ترکیه با اخذ پاسپورت

اخذ شهروندی در ترکیه، بهترین روش مهاجرت به این کشور محسوب می شود که به واسطه آن، شما به مزایای زیادی از جمله سفر به حداقل۷۰ کشور بدون نیاز به ویزا، افتتاح حساب بانکی بدون محدودیت در هرکدام از بانک های کشور ترکیه،  استفاده از بیمه های درمانی رایگان، استفاده از سیستم آموزشی رایگان و…

چنانچه علاقه مند به  دریافت پاسپورت ترکیه هستید صفحه شهروندی ترکیه را در همین وب سایت مطالعه نمایید.

مزایای مهاجرت به ترکیه

مزایای مهاجرت به ترکیه

 • فاصله جغرافیایی ایران و ترکیه، بسیار اندک است.
 • دریافت ویزا و شهروندی ترکیه برای ایرانیان نسبت به سایر کشورهای جهان، آسان تر است.
 • خرید ملک در ترکیه برای بسیاری از ایرانیان، میسر است.
 • تشابهات فرهنگی زیادی میان مردم ایران و مردم ترکیه وجود دارد.
 • دین اکثر مردم ترکیه، اسلام است.
 • اکثر ایرانیان تا حدودی با زبان مردم ترکیه آشنایی دارند.

معایب مهاجرت به ترکیه

 • سخت تر بودن زبان ترکی نسبت به سایر زبان ها از جمله انگلیسی
 • مردم این کشور کمتر با زبان انگلیسی آشنایی دارند 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه

 • اخذ گذرنامه (در صورتی که از قبل گذرنامه داشته باشید توجه نمایید که حداقل اعتبار ۱۵ ماهه داشته باشد)
 • دارا بودن دعوت نامه جهت دعوت به کار در صورت اقدام به مهاجرت کاری(چالیشماایزین)
 • ترجمه‌ی مدارک تحصیلی در صورتی که قصد ادامه تحصیل نیز داشته باشید
 • ترجمه گواهینامه رانندگی در صورتی که قصد خرید خودرو داشته باشید
 • ترجمه مدرک ازدواج در صورتی که به همراه خانواده مهاجرت می کنید

هزینه های مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت هزینه های اولیه زیر را باید در نظر داشته باشیم:

بلیط پرواز:

همانطور که می‌دانید هزینه بلیط پرواز به فاکتورهای مختلفی از جمله، تاریخ پرواز، ایرلاینی که قصد خرید بلیط از آن را دارید، مقصد و مدت زمان پرواز، نوع صندلی انتخابی شما…بستگی دارد، اما به طور متوسط برای بلیط پرواز از تهران به استانبول، برای یک نفر بین۲الی۳میلیون تومان می باشد.

عوارض خروج از کشور:

این مبلغ بین۴۰۰الی۸۰۰هزار تومان متغیر می‌باشد که با توجه به تعداد سفرهای برون مرزی شما، تعیین می شود.

رزرو هتل یا خانه برای اقامت اولیه:

پس از رسیدن به شهر استانبول یا شهر مقصدتان، برای چند روز اول تا مهیا کردن یک خانه نهایی برای خرید یا اجاره، به طور موقت می بایست در هتل و یا خانه هایی که به صورت روزانه اجاره داده می شوند اقامت داشته باشید که این مبلغ به طور متوسط برای یک نفر از شبی۲۰۰الی۳۰۰ لیر شروع می شود.

هزینه اجاره کردن خانه:

چند روز پس از ورودتان به کشور ترکیه و آشنایی حدودی با مناطق مختلف آن باید اقدام به اجاره کردن یک ساله خانه نمایید، چرا که هم از نظر اقتصادی به صرفه می باشد هم اینکه برای اخذ اقامت یک ساله توریستی ترکیه نیاز به قرارداد اجاره خانه خواهید داشت، به طور متوسط برای اجاره کردن یک خانه یک خواب در یک منطقه‌ی متوسط۳الی۴هزارلیر ماهیانه باید پرداخت نمایید، همچنین لازم است که بدانید در کشور ترکیه مبلغی تحت عنوان رهن(پول پیش) که در کشور ایران متداول است، ار مستاجر دریافت نمی شود، در عوض به اندازه یک ماه اجاره دپوزیت دریافت می شود که پس از تخلیه کردن ملک به شما بازگردانده می شود.

خرید سیمکارت:

پس از ورود به کشور ترکیه بهتر است اقدام به تهیه سیم کارت ترک نمایید، که در کشور ترکیه۳ اپراتور پرطرفدار ترکسل، ترک تلکام و وداوفون می باشد، که ما خرید سیم کارت ترکسل را به دلیل آنتن دهی بهتر پیشنهاد میکنیم، این سیم کارت ها به صورت اعتباری هستند و به طور متوسط قیمت آن از۱۸۰ لیر به بالا می‌باشد.
خرید وسایل اولیه خانه:

در کشور ترکیه می توانید اقدام به اجاره کردن واحدهای با اشیا نمایید، که در این صورت نیازی به صرف هزینه بابت خرید وسایل خانه نمی باشد اما توجه داشته باشید که معمولا برای اجاره کردن واحدهای با اشیا، اجاره بهای بیشتری را باید پرداخت نمایید، اما چنانچه ملکی بدون وسیله را اجاره نمایید برای خرید پخچال، تخت خواب، میز و صندلی، فرش، جاروبرقی، وسایل آشپزخانه، کمد، وسایل بهداشتی اولیه حدودا ۲۰ الی۳۰هزار لیر باید در نظر بگیرید.

گرفتن کارت اقامت:

پس از اجاره کردن خانه، و تا قبل از اتمام ۹۰ روز ویزایتان، باید اقدام به درخواست کارت اقامت ترکیه نمایید، چرا که پس از اتمام ۹۰ روز مجبور به ترک خاک کشور ترکیه خواهید بود و بابت تعداد روزهایی که به صورت غیرقانونی در این کشور حضور داشتید باید جریمه پرداخت نمایید. هرساله هزینه های دریافت کارت اقامت تغییر می کند، اما در حال حاضر یعنی در سال۲۰۲۲ میلادی، برای دریافت کارت کیملیک یک ساله ترکیه حدودا۲۰۰۰لیر باید هزنیه پرداخت نمایید.

هزنیه های ماهیانه:

توجه داشته باشید که پس از مهاجرت به کشور ترکیه و یا هر کشور دیگری شاید بین۵الی۶ماه اول موفق به کسب درآمد نشوید و بهتر است برای هزینه های خود در این مدت پس انداز داشته باشید، علاوه بر هزنیه های ذکر شده در موارد بالا، به طور متوسط برای یک نفر بین ۱۰۰۰الی۲۰۰۰لیر مخارج ماهیانه را باید در نظر داشته باشید.

هزینه های مهاجرت به ترکیه

ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه

ارزان ترین راه مهاجرت به ترکیه، اخذ اقامت توریستی با اجاره خانه می باشد، بدین صورت که شخص مهاجر پس از ورود به کشور ترکیه، اقدام به اجاره خانه می کند، سپس از طریق قرارداد اجاره خانه، اقدام به اخذ اقامت یک ساله توریستی می کند.

در این روش تنها هزینه هایی که شخص باید پرداخت کند شامل بلیط پرواز تا ترکیه، اجاره خانه(ماهیانه حداقل۱۰۰۰لیر)، هزینه های اداری اخذ کارت اقامت(حدود۲۰۰۰ لیر برای یک سال) می باشد، و هر ساله با تمدید قرارداد اجاره خانه، می توان کارت اقامت خود را تمدید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله اخذ اقامت ترکیه با اجاره خانه را مطالعه نمایید.

رزان ترین راه مهاجرت به ترکیه

فرم درخواست تماس تلفنی

اخبار و مقالات

جدیدترین های بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نکته: لازم به ذکر است که برای ثبت شرکت در ترکیه، در هر یک از مدل های شرکت های تابعه، نمایندگی شرکت های فعال در ترکیه یا سطح جهانی، شرکت منطقه آزاد و یا شرکت با مسئولیت محدود، نیاز به سرمایه اولیه متناسب با آن خواهید داشت. این میزان سرمایه هر سال متناسب با شرایط اقتصادی، اعلام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، می توانید با تکینکو گروپ تماس حاصل نمایید.

۳. مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

شاید چندین سال پیش، این یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت ترکیه و مهاجرت به آن، محسوب می شد، اما اکنون شرایط به نحوی تغییر پیدا کرده است که اتفاقا اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج، یکی از پیچیده ترین روش ها محسوب می شود. اداره مهاجرت ترکیه نسبت به این موضوع حساس شده و در خصوص افرادی که از این طریق درخواست خود را ارائه می دهند، تحقیقات کاملی به عمل می آورد. از این روی شما باید حتما واقعی بودن ازدواج خود را اثبات کرده و حداقل 3 سال با فرد مقابل زندگی مشترک داشته باشید. البته این پیچیدگی برای فرزندان حاصل از این ازدواج، وجود نخواهد داشت و آن ها به صرف تولد در کشور ترکیه، تابعیت و پاسپورت آن را دریافت می کنند.

مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری

۴. مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه یکی از بهترین و در عین حال آسان ترین راه های اخذ اقامت این کشور به حساب می آید که در سال های اخیر نیز طرفداران زیادی داشته است. جالب است بدانید که طبق آمار سال گذشته، چیزی نزدیک به 117000 دانشجوی بین المللی در کشور ترکیه در حال تحصیل هستند که عده قابل توجهی از آن ها را ایرانیان تشکیل می دهند. تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی بوده و افراد می توانند با اخذ پذیرش در این دوره ها نسبت به مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام نماید. با توجه به سهولت دریافت ویزای تحصیلی ترکیه، اعزام دانشجو به ترکیه رواج بسیاری یافته است. لازم به ذکر است که پس از اتمام دوران تحصیلات و از اعتبار افتادن ویزای تحصیلی، باید این ویزا را به ویزای کار یا سرمایه گذاری و … تبدیل نمایید.

۵. مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

با خرید ملک شما می توانید به راحتی، اقامت کشور ترکیه را به دست آورده و به این کشور زیبا و همسایه، مهاجرت کنید. فرآیند خرید ملک در ترکیه و طی کردن مسیر مهاجرتی، نسبت به روش های دیگر، به مراتب آسان تر بوده و مزایای زیادی به همراه خواهد داشت. البته با خرید هر ملکی هم شما موفق به دریافت اقامت نخواهید شد، به عنوان مثال ملک ها در ترکیه دارای دو نوع سند (به زبان ترکی تاپو)می‌باشند، سند قرمز و سند آبی، شما جهت دریافت اقامت از طریق خرید ملک حتما باید ملکی با سند قرمز داشته باشید، بنابراین جهت سهولت در هرگونه خریدی با مشاوران متخصص ما در ارتباط باشید تا گرفتار افراد سودجو نشود.

5. مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری در بانک

اگر سرمایه قابل توجهی در اختیار داشته و بتوانید از طریق سرمایه گذاری در بانک، در کشور ترکیه اقدام کنید، مهاجرت به این سرزمین کار چندان سختی برای شما نخواهد بود. به ویژه آن که با سرمایه گذاری در بانک های ترکیه، تسهیلاتی نیز به شما تعلق خواهد گرفت.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

6. اخذ شهروندی

اخذ شهروندی در ترکیه، بهترین روش مهاجرت به این کشور محسوب می شود که به واسطه آن، شما به مزایای زیادی از جمله حق دریافت پاسپورت دست خواهید یافت. برای شناخت بیشتر این مزیت همین کافی است که بگوییم با داشتن پاسپورت ترکیه، می توانید به حداقل 70 کشور جهان، بدون نیاز به ویزا سفر کنید و این یک شرایط جدید و قابل توجهی برای علاقه مندان به سفرهای خارجی ایجاد خواهد کرد.

هزینه های زندگی در ترکیه

اگر قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، باید پیش از آن اطلاعات بیشتری در خصوص این سرزمین و هزینه های زندگی در آن به دست بیاورید. بدیهی است که هزینه های شما در کشور ترکیه، به چند لحاظ تقسیم بندی خواهند شد:

 • هزینه های مسکن: بسته به آن که کدام شهر و حتی کدام محله را برای زندگی انتخاب کرده باشید، هزینه های شما برای اجاره مسکن متفاوت خواهد بود. البته در صورتی که ملکی در ترکیه خریداری کرده باشید، از این هزینه به کلی فارغ خواهید بود و شرایط به مراتب بهتری خواهید داشت.
 • هزینه های خوراک: هزینه خوراک در ترکیه برای تمامی اقشار قابل رده بندی بوده و شما می توانید بسته به بودجه خود، رستوران ها و موارد غذایی مناسب را خریداری کنید.
 • هزینه های پوشاک: پوشاک ترکیه در سراسر خاورمیانه معروف بوده و شما می توانید در این کشور پوشاک مورد نیاز خود را از برندهای لوکس و گران قیمت تا برندهای حراجی و ارزان، خریداری کنید.
 • هزینه های حمل و نقل: لازم به توضیح است که هزینه سوخت در کشور ترکیه بسیار گران بوده و استفاده از خودروی شخصی، هزینه بر خواهد بود. اما انتخاب های زیادی برای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی در اختیار دارید.
 • هزینه های تفریحات: در این کشور تفریحات رایگان و مکان های دیدنی و تفریحی بدون هزینه زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها لذت ببرید.

شهروندی ترکیه

سوالات متداول

بستگی به شرایطی که هر یک از افراد ممکن است داشته باشند، بهترین راه مهاجرت به ترکیه تعیین خواهد شد. لازم است که پیش از انتخاب روش مهاجرتی خود، در این خصوص مشاوره تخصصی داشته باشید.

خیر، لزوما نیازی به وکیل داشتن برای مهاجرت به ترکیه نیست؛ اما با گرفتن وکیل مراحل کار ساده تر و سریع تر خواهد شد.

ازدواج با یک شهروند ترک یا دریافت ویزای کار، کم هزینه ترین روش مهاجرتی به حساب می آیند.

برای اخذ اقامت دائمی، باید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا در کشور ترکیه خریداری کنید.