Tekinco Group

اقامت ترکیه۲۰۲۲ و شرایط آن

در این مقاله به بررسی راه های دریافت اقامت ترکیه می پردازیم، مطالبی که در این مقاله بررسی خواهد شد به شرح می­باشد، با تکینکوگروپ همراه باشید:
 • اقامت ترکیه۲۰۲۲ و روش های دریافت آن
  • اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه
  • گرفتن اقامت ترکیه با خرید ملک
  • اخذ اقامت تحصیلی ترکیه
  • اخذ اقامت ترکیه با اجازه کار
  • دریافت اقامت ترکیه با ازدواج
  • اخذ اقامت ترکیه با سرمایه گذاری در بانک
 • قانون جدید ترکیه برای اقامت
 • مزایای اقامت ترکیه برای ایرانیان
 • اخذ اقامت توریستی با اجاره خانه
 • مراحل دریافت کارت اقامت ترکیه

اقامت ترکیه۲۰۲۲ و روش های دریافت آن

هر شخص ایرانی، با توجه به قوانین کشور ترکیه پس از ورود به این کشور می‌تواند تا۸۹ روز به صورت قانونی در خاک این کشور بماند، اما پس از سپری شدن این مدت زمان یا باید خاک این کشور را ترک کند و یا اقدام به دریافت اقامت قانونی نماید، در غیر این صورت به ازای هر روز اضافه‌تر ماندن در این کشور باید جریمه پرداخت نماید و در بعضی شرایط حتی ممکن است شخص دیپورت و به مدت۵ سال از ورود وی به این کشور ممانعت به عمل آید، بنابراین پیشنهاد میکنیم اطلاعات لازم و قانونی را درباره شرایط اقامت در ترکیه را کسب نمایید.

با توجه به تغییرات قوانین مربوط به مهاجرین در کشورهای مختلف از جمله ترکیه، این قوانین مربوط به سال۲۰۲۲ می باشد و در صورت هرگونه تغییر شرایط زیر هم تغییر خواهد کرد، بنابراین این شرایط ثابت و همیشگی نمی‌باشد.به صورت کلی این6 روش مهم ترین و آسان‌ترین روش‌های اخذ اقامت ترکیه می‌باشد، با ما همراه باشید.

روش های اخذ اقامت ترکیه۲۰۲۲

1-اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه

اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه، یکی از متداول ترین روش های دریافت اقامت ترکیه می‌باشد. در حال حاضر اغلب ایرانی های مقیم در کشور ترکیه از این طریق اقدام به گرفتن اقامت ترکیه می‌کنند.

 برای دریافت این نوع اقامت اقدام به اجاره کردن خانه می‌کنید و سپس به واسطه‌ی قرارداد اجاره ملک مورد نظر اقدام به درخواست یک ساله‌ و یا دو ساله اقامت می‌نمایید و این نوع اقامت را هر سال تمدید می‌کنید. لازم به ذکر است که افراد بالای۱۸ سال که بخواهند اقامت یک ساله توریستی ترکیه(و یا دوساله) را دریافت نمایند حتما باید نام انها در قرارداد اجاره‌ی خانه قید شده باشد، اما افراد زیر۱۸ سال تحت تکفل والدین خود می‌باشند نیازی به ذکر نام انها در قرارداد اجاره‌ی ملک نمی‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اقامت ترکیه با اجاره خانه در همين وب سایت مراجعه نمایید.

توجه داشته باشید که اخذ اقامت توریستی در کشور ترکیه به معنای داشتن مجور کار نمی‌باشد، بنابراین  شما به صورت قانونی نمی‌توانید در کشور ترکیه مشغول به فعالیت شغلی باشید، و جهت اشتغال در کشور ترکیه باید اقدام به اخذ مجوز کار(چالیشماایزین) نمایید، جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه کار در ترکیه مراجعه نمایید.

 انجام مراحل درخواست اقامت ترکیه به خصوص برای افرادی که به تازگی به این کشورمهاجرت کرده‌‌اند به دلیل حساسیت‌های آن و همینطور عدم آشنایی اغلب افراد به زبان و قوانین این کشور، ممکن است کمی سردرگم کننده باشد، و حتی در صورت اشتباه در یکی از مراحل به ظاهر ساده‌ی آن، ممکن است منجر به دیپورت شدن شخص نیز گردد، بنابراین مشاوران تکینکوگروپ آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در زمینه اخذ اقامت توریستی ترکیه می باشند، و ما پیشنهاد می کنیم این امر مهم را حداقل تا قبل از آشنایی بیشتر شما با کشور ترکیه و قوانین آن و همینطور زبان ترکی، به افراد قابل اعتماد و باتجربه در این زمینه واگذار نمایید.

کارشناسان ما پس از دریافت مدارک مورد نیاز از شما، همه‌ی اقدامات لازم را انجام خواهند داد، و هیچ نیازی به مراجعات بعدی از سمت شما وجود نخواهد داشت. چنانچه تمایل به انجام مشاوره رایگان جهت اخذ اقامت ترکیه داشته باشید می‌توانید از طریق شماره۰۰۹۰۵۵۲۵۲۰۵۰۰۵ با ما در تماس باشید.

اقامت ترکیه با اجاره خانه

۲-گرفتن اقامت ترکیه با خرید ملک

اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، یکی از رایج ترین روش­های اخذ اقامت این کشور می‌باشد که در این روش چنانچه ارزش ملک خریداری شده بیشتر از۲۵۰ هزار دلار باشد، در مدت زمان۳الی۴ ماه خریدار و خانواده درجه اول(همسر و فرزندان زیر۱۸ سال) قادر به دریافت اقامت دائم و پاسپورت کشور ترکیه می باشند.

اگر ارزش ملک خریداری شده کمتر از۲۵۰ هزار دلار باشد، شما می توانید هر ساله اقامت خود را به واسطه سند آن ملک تمدید نمایید، توجه داشته باشید اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه بسیار ارزشمند می باشد چرا که پس از۵ سال شما قادر به دریافت شهروندی ترکیه خواهید بود، برخلاف اقامت از نوع توریستی که هیچ گاه منجر به اخذ تابعیت ترکیه نمی شود.

توجه نمایید که به هر نوع سندی این نوع اقامت داده نمی‌شود، تنها به تاپوهایی(در کشور ترکیه تاپو به معنای سند می‌باشد) از نوع کات ایرتیفاکلی و یا تاپو از نوع کات‌مولکیتلی اقامت از نوع تاشینماز داده خواهد شد و به خانه‌هایی که سند آنها از نوع هیسلی می‌باشد، با درخواست آنها موافقت نمی‌شود، نوع سند(تاپو) در بالای آن ذکر می‌شود.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله انواع سند ملکی در ترکیه را مطالعه نمایید.
چنانچه شخصی پاسپورت کشور ترکیه را اخذ نماید، از تمام حقوق شهروندی کشور ترکیه، از جمله اجازه کار، تحصیل رایگان…بهره‌مند خواهند شد. برای کسب اطلاعت بیشتر از شرایط اخذ تابعیت وهمینطور دریافت اقامت دائم ترکیه ، صفحه‌ی شهروندی ترکیه را در همین وب‌سایت مطالعه نمایید.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

۳-اخذ اقامت تحصیلی ترکیه

کشور ترکیه به دلیل وجود دانشگاه های با تراز بالای بین‌المللی و سطح آموزشی بسیار بالای آن و همچنین هزینه های پایینتر زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی،امریکای…، یکی از کشورهای جذاب برای تحصیل و کسب مدارج بالا، بخصوص برای ایرانیان می‌باشد. همچنین غالبا از این روش به عنوان یکی از روش‌های اخذ اقامت ترکیه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بدین صورت که برای اخذ اقامت ترکیه، الزاما نیازی به تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی ندارید، بلکه با گذراندن دوره آموزشی زبان ترکی(تومر) قادر به اخذ این نوع اقامت می‌باشید.

توجه نمایید که در صورتی که در یکی از مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های ترکیه ثبت نام نمایید، مدت اعتبار اقامت شما با توجه به دوران تحصیل شما تعیین می‌گردد، بنابراین چنانچه تمایل به ادامه زندگی در کشور ترکیه داشته باشید پس از اتمام دوره دانشجویی باید نوع اقامت خود را تغییر دهید. چنانچه علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید صفحه‌ی تحصیل در ترکیه را مطالعه نمایید.

از جمله جذابیت های اقامت از نوع دانشجویی در کشور ترکیه، اجازه کار در طول دوره دانشجویی می‌باشد، البته لازم به ذکر است که این قانون با توجه به مقطع تحصیلی و رشته های مختلف متفاوت می‌باشد. از جمله مهم ترین مزیت این روش تسلط شما به زبان ترکی و فرهنگ این کشور پس از پایان دوره تحصیلی شما می‌باشد، البته فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کشور ترکیه در زمینه اشتغال پس از تحصیل، در این کشور به مراتب شانس بیشتری نسبت به سایر مهاجرین دارند.

 

اخد اقامت ترکیه از طریق تحصیل

۴-اخذ اقامت ترکیه با اجازه کار

یکی دیگر از روش‌های رایج و البته بسیار ارزشمند و معتبر برای دریافت اقامت ترکیه، دریافت چالیشما ایزین یا همان اجازه کار می‌باشد. همانطور که می‌دانید در سایر روش‌های اخذ اقامت توریستی ترکیه، شما به صورت قانونی اجازه کار در این کشور را ندارید. اما در روش اخذ اقامت از طریق اجازه کار، شما همانند سایر شهروندان کشور ترکیه قادر به کار کردن در این کشور و بهرمندی از بیمه درمانی رایگان می‌باشید.

از جمله مهم ترین ارزشی که این روش برای مهاجرین ایجاد می کند توانایی اخذ پاسپورت این کشور پس از۵ سال می باشد.  البته علارغم جذابیت هایی که این روش برای مهاجرین دارد، فرايند آن هم به سادگی سایر روش‌ها نمی‌باشد، چرا که شما به واسطه‌ی تخصص کاریتان باید کارفرمایتان را مجاب نمایید که صلاحیت و توانایی های لازم  برای استخدام را دارید، چرا که این کار برای کارفرما هزینه‌بر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات این روش وارد صفحه ویزای کار در ترکیه شوید.

اخذ اقامت ترکیه با اجازه کار

۵-دریافت اقامت ترکیه با ازدواج

ازدواج با شهروند ترک، نیز یکی دیگر از روش های متداول و معمول برای اخذ اقامت کشور ترکیه می‌باشد. در این روش به شخص اقامت دائم داده می شود  و پس از۳ سال قادر به اخذ پاسپورت کشور ترکیه نیز می‌باشد.

البته در این حالت با توجه به سودجویی افراد زیادی از این مزیت، اداره مهاجرت کشور ترکیه تحقیقات محلی جهت تایید واقعی بودن این ازدواج به عمل خواهد آورد، لذا در صورتی که صرفا به قصد دریافت اقامت و یا شهروندی کشور ترکیه اقدام به ازدواج می‌کنید شاید بهتر باشد کمی محتاطانه‌تر اقدام نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر، مقاله شرایط ازدواج در ترکیه را بررسی نمایید.

۶-اخذ اقامت ترکیه با سرمایه گذاری در بانک

یکی دیگر از روش‌های اخذ اقامت ترکیه، سرمایه‌گذاری در بانک معادل۵۰۰هزار دلار می‌باشد. در این حالت این مبلغ می‌تواند به دلار، لیر، یورو و یا هر واحد ارزی دیگری باشد. نکته حائز اهمیت که لازم است بدانید این است که شخص سرمایه گذار و خانواده او(همسر و فرزندان زیر۱۸ سال) قادر به دریافت پاسپورت ترکیه نیز می‌باشند که طبیعتا در این حالت اقامت ترکیه نیز به این افراد داده خواهد شد. البته توجه نمایید که این مبلغ باید به مدت۳ سال در بانک های کشور ترکیه سپرده گذاری شود و حق برداشت از آن را نخواهید داشت.

چنانچه علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر راجب به روش های سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌باشید صفحه سرمایه گذاری در ترکیه را مطالعه نمایید.

اخذ اقامت ترکیه با سرمایه گذاری در بانک

قانون جدید ترکیه برای اقامت

دولت ترکیه قانونی در سال۲۰۲۰ مبنی بر عدم تمدید اقامت توریستی برخی از مهاجرین از جمله ایرانیان،افغان‌ها، عراقی ها… وضع کرد، طبق این قانون، افرادی که هر ساله با اجاره کردن خانه اقدام به تمدید اقامت خود می‌کردند دیگر قادر به تمدید اقامت توریستی خود نبودند، و تنها با درخواست های اقامت از طریق خرید ملک، تحصیل، اجازه کار… موافقت می‌شد، پس از تصویب این قانون عده‌ی زیادی از مهاجرین مجبور به ترک کشور ترکیه شدند، اما پس از همه‌گیری ویروس کرونا این کشور اقدام به تمدید اقامت مهاجرین طبق روال قبلی نمود، یعنی با درخواست تمدید اقامت افراد حتی بدون خرید ملک، اجازه کار،… موافقت می‌شود و این روال تابحال نیز ادامه دارد.

توجه داشته باشید که ممکن است پس از اتمام این دوران مجدد قوانین مربوط به تمدید اقامت مهاجرین تغییر نماید، بنابراین ما پیشنهاد می کنیم اگر افراد توانایی خرید ملک در این کشور را دارند حتما هرچه زودتر اقدام به خرید ملک نمایند، و این تصمیم را به تعویق نیندازند، چراکه ممکن است تصمیمات قبلی به مرحله اجرا گذاشته شود و طبیعتا خرید ملک در زمان کوتاه و بدون انجام تحقیقات کامل ممکن است باعث تصمیم گیریهای اشتباه شوند.

چنانچه تمایل به خرید ملک در شهر استانبول دارید می‌توانید املاک تکینکوگروپ را در صفحه‌ی خرید ملک در ترکیه را بازدید نمایید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما با شماره ۰۰۹۰۵۵۲۵۲۰۵۰۰۵ در تماس باشید.

برای انجام مشاوره‌های ملکی، شهروندی، اقامتی، مهاجرتی... با ما از طریق راه‌های ارتباطی زیر در تماس باشید...

مزایای اقامت ترکیه برای ایرانیان

مزایای اقامت ترکیه

اخذ اقامت توریستی ترکیه با اجاره خانه

یکی از روش های بسیار رایج برای به دست آوردن اقامت کوتاه مدت کشور ترکیه، اخذ اقامت توریستی از طریق اجاره خانه می‌باشد. شما با اجاره کردن یک خانه در شهرمورد نظرتان قادر به اخذ اقامت یک‌ ‌ساله توریستی ترکیه می‌باشید. این فرآیند تنها شامل طی کردن مراحل قانونی ثبت نام در سایت اداره مهاجرت و پس از آن مراجعه‌ی حضوری به اداره مهاجرت منطقه محل زندگیتان جهت تحویل مدارک مورپ نیاز به ماموران اداره مهاجرت می‌باشد که این مراحل را در ادامه باهم بررسی می‌کنیم، با ما همراه باشید.

توجه داشته باشید که پس از انجام اقدامات لازم برای اخذ اقامت توریستی، در نهایت کارتی به نام کارت کیملیک برای شما ارسال می‌گردد که در واقع کارت شناسایی شما در کشور ترکیه می‌باشد، هر شخص مهاجر و غیرمهاجر در کشور ترکیه باید دارای کارت کیملیک باشد، در واقع کارت کیملیک همانند کارت ملی در کشور ایران می‌باشد، لذا داشتن کارت کیملیک به معنای اقامت داشتن در کشور ترکیه تلقی می‌شود. بر روی این کارت شماره‌ای درج می‌شود که شماره کیملیک شما می‌باشد(تی جی)، از این شماره برای افتتاح حساب، خرید ملک، خرید خودرو،… و سایر اقدامات شما که نیاز به مدرک شناسایی است استفاده می‌شود.
با توجه به حساسیت فرآیند اخذ اقامت توریستی، بخصوص در سال اول مهاجرت،بدلیل عدم آشنایی افراد با زبان ترکی و قوانین کشور ترکیه، به افراد توصیه می‌کنیم این فرآیند را به افراد و یا شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند بسپارند، چرا که سالانه افراد زیادی به دلیل اشتباه در انجام این مراحل با درخواست اقامت آنها موافقت نمی‌شود و در بعضی موارد حتی ممکن است منجر به دیپورت شدن شخص از کشور ترکیه گردد. ما در مجموعه‌ی تکینکوگروپ با دریافت مدارک مورد نیاز از شخص متقاضی، همه‌ی مراحل را از صفر تا صد انجام می‌دهیم و پس از مدت کوتاهی کارت اقامت به آدرس پستی شخص متقاضی ارسال می‌گردد. لذا اخذ اقامت توریستی یک فرآیند مهم و حساس می‌باشد که بهتر است با مشاوره و همراهی افراد باتجربه در این زمینه انجام شود، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۰۹۰۵۵۲۵۲۰۵۰۰۵ با مشاوران ما در تماس باشید.

خیر. حداقل سن لازم برای اقدام مستقیم، 18 سال تمام اعلام شده است.

مردم ترکیه دارای شباهت های فرهنگی زیادی با ایرانیان بوده و از این جهت، می توان ترکیه را به عنوان یکی از بهترین کشورهای مقصد مهاجرت ایرانیان به حساب آورد.

در مناطق معمولی می‌توایند با مبلغ حداقل۴۰۰ هزار لیر خانه خرید کنید و به واسطه آن اقامت ترکیه را دریافت نمایید.

خیر، اقامت از نوع توریستی هیچ وقت نمی‌تواند به دریافت پاسپورت و یا اقامت دائم منجر شود.

از مرحله ثبت نام در سایت اداره مهاجرت تا دریافت کارت کیملیک بین۳۰ تا۹۰ روز زمان‌بر می‌باشد.

خیر، بهتر است زبان ترکی را بدانید، اما این مورد جزء پیش نیازها نیست.

بله. همسر و فرزندان زیر 18 سال، شامل دریافت اقامت با درخواست یک نفر سرپرست خانواده خواهند شد.

شما باید حداقل به اندازه 25 هزار دلار خرید ملک در ترکیه داشته باشید تا مشمول دریافت پاسپورت ترکیه شوید.

با یک تماس با کارشناسان تکینکوگروپ اقامت توریستی یک ساله خود را دریافت نمایید!

اخبار و مقالات
جدیدترین های بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *