اقامت ترکیه

با توجه به دارا بودن پاسپورت ایرانی، شما می توانید ویزای توریستی (فرودگاهی) ترکیه را برای مدت اعتبار 90 روزه دریافت کرده و در واقع اقامت سه ماهه در این کشور داشته باشید. در نظر داشته باشید که در صورت سفر به ترکیه با انواع دیگر ویزا (به جز ویزای توریستی 90 روزه)، اقامت شما در این کشور به همان اندازه اعتبار خواهد داشت. به طور مثال با خرید ملک زیر 250 هزار دلار، اقامت یک ساله دریافت خواهید کرد.

اقامت ترکیه چیست؟

لازم به ذکر است که اقامت ترکیه با حق شهروندی در این کشور تفاوت دارد. در حقیقت اقامت ترکیه تنها به سکونت فرد در این کشور و داشتن یک آدرس پستی ثبت شده گفته می شود که البته خود باید با اخذ مجوز اقامت همراه باشد؛ این در حالی است که دریافت حق شهروندی، به معنای عضویت در جامعه شهروندان ترکیه و به دست آوردن پاسپورت این کشور است. به عنوان مثال حتی اگر قرار باشد که شما برای یک سال با ویزای کاری، در کشور ترکیه سکونت داشته باشید، بابت این یک سال سکونت، اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد. همان طور که مشخص است، لزوما این یک سال سکونت با اقامت دائم همراه نبوده و این احتمال وجود دارد که پس از آن دوره اقامت به پایان رسیده و ناچار به ترک خاک ترکیه باشید. از این روی می توان حدس زد که اقامت ترکیه انواع مختلفی داشته و به دوره های کوتاه مدت و طولانی یا حتی دائمی تقسیم بندی می شود.

انواع اقامت ترکیه

اقامت کوتاه مدت ترکیه

در اقامت کوتاه مدت، در واقع یک اقامت توریستی یک ساله را داریم که می توان آن را از طریق اجاره خانه یا خرید خانه کمتر از 250 هزار دلار انجام داده و به دست آورد. البته در نظر داشته باشید که برای تمدید اقامت کوتاه مدت یک ساله، نمی توانید از طریق یک روش تکراری، اقدام کنید.

اقامت بلند مدت ترکیه

اقامت بلند مدت ترکیه یا همان دریافت اقامت دائم این کشور، مراحل سخت تری داشته و باید یکی از شرایط به دست آوردن حق شهروندی این کشور را دارا باشید.

اقامت توریستی ترکیه

جالب است بدانید که شما می توانید با دریافت ویزای توریستی، در کشور ترکیه؛ اقامت توریستی کوتاه مدت داشته باشید. ویزای توریستی ترکیه برای مدت 90 روز معتبر خواهد بود و لازم به ذکر است که برای ایرانیان، این مدت اقامت بدون نیاز به ویزا خواهد بود. همین طور در ازای هر 6 ماه، می توانید به اندازه 90 روز را بدون نیاز به دریافت ویزا، در کشور ترکیه سکونت داشته باشید.

اخذ تابعیت ترکیه ازطریق
سرمایه گذاری در ملک

شرایط دریافت اقامت یک ساله

برای دریافت اقامت یک ساله ترکیه، باید حداقل ملکی را خریداری کرده یا اجاره نموده باشید یا در ترکیه مشغول به کار شده و یا با یک شهروند ترکیه، ازدواج قطعی و قابل اعتبار داشته باشید. همین طور پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه های دولتی یا خصوصی کشور ترکیه، مجوز دریافت اقامت یک ساله و به دنبال آن تا زمان اتمام تحصیلات را به شما خواهد داد. اشتغال در کشور ترکیه نیز موجب دریافت اقامت یک ساله خواهد شد و پس از آن امکان تمدید این مدت به سبب ادامه اشتغال وجود دارد.

در نهایت می توان روش های دریافت اقامت یک ساله را به شرح زیر خلاصه کرد:

اشتغال در ترکیه

برای اشتغال در ترکیه لازم است که حتما یک کارفرمای ترکی را پیدا کنید که با عقد قرارداد استخدام و رد کردن بیمه برای شما، شرایط کار در ترکیه را به شکل قانونی پیاده سازی کند. در این حالت می توانید ویزا و اقامت یک ساله دریافت کرده و سپس برای تمدید آن با توجه به ادامه دار بودن شغل خود در این کشور، اقدام کنید. با توجه به مشاغلی که در خصوص آن ها دارای تخصص بوده و البته در کشور ترکیه نیز بازار کار مناسبی دارند، می توانید در ترکیه به جستجوی شغل پرداخته و کارفرمایی را پیدا کنید که قرارداد کاری رسمی با شما منعقد کند. در نظر داشته باشید که تنها در صورت داشتن قرارداد کاری و رد شدن بیمه اشتغال، می توانید نسبت به آن اقدامات بعدی را انجام دهید.

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه با پذیرفته شدن از سوی یکی از دانشگاه های دولتی یا خصوصی ترکیه امکان پذیر خواهد بود. شما در تمام طول دوران تحصیل از اقامت این کشور برخوردار خواهید بود و پس از آن برای دریافت اقامت دائم، باید روش های دیگر را با توجه به مشاوره ای که توصیه می شود، دنبال کنید.

ازدواج با شهروند ترک

ازدواج با یک شهروند ترک، به نظر ساده ترین روش دریافت اقامت به نظر می رسد. اما با توجه به سوء استفاده هایی که از این روش شده است؛ اکنون اداره مهاجرت ترکیه نسبت به این الگوی مهاجرتی بسیار حساس بوده و قطع بدانید که نسبت به آن تحقیقات کامل به عمل می آورد. از این روی لازم خواهد بود که حداقل برای مدت 3 سال ازدواج شما به طول انجامیده و زندگی مشترک با شهروند ترک داشته باشید.

خرید ملک

خرید ملک بالای 250 هزار دلار در ترکیه، برابر با دریافت حق شهروندی و پاسپورت این کشور خواهد بود. اما در صورتی که ملک کمتر از این قیمت خریداری کنید، به همان اقامت یک ساله دست خواهید یافت و پس از انقضای مهلت، باید به دنبال روش دیگری برای تمدید اقامت خود باشید. لازم به یادآوری است که با خرید ملک کمتر از 250 هزار دلار، امکان تمدید اقامت پس از سپری شدن مهلت یک ساله از همین روش وجود ندارد.

اجاره ملک

با اجاره ملک نیز تنها امکان اقامت یک ساله را دارید و در صورتی که بخواهید همچنان به اقامت خود در کشور ترکیه ادامه دهید، باید پیش از به پایان رسیدن مهلت یک ساله، به دنبال یک روش جایگزین باشید.

راه اندازی کسب و کار

با راه اندازی کسب و کار، تاسیس شرکت یا همان سرمایه گذاری که پیشتر نیز به آن اشاره کرده ایم، امکان دریافت اقامت کوتاه مدت در ترکیه و پس از آن تبدیل آن به اقامت دائم و دریافت حق شهروندی وجود دارد. البته این روش دارای پیچیدگی های خاص خود است و توصیه می شود که پیش از اقدام به آن، حتما مشاوره مهاجرتی ترکیه را در خصوص سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار شخصی داشته باشید. به این شکل درخواهید یافت که بهترین مدل های راه اندازی کسب و کار در کشور ترکیه کدامند و چطور می توان به بهترین مدل درآمدی با توجه به وضعیت اقتصادی و زمینه های تجاری این کشور دست یافت

کشورهایی که با داشتن پاسپورت ترکیه، می توانید بدون نیاز به ویزا به آن ها سفر کنید

بنگلادش، ماکائو، سریلانکا، برونه ئی، کامبوج، مالزی، تایوان، مالدیو، تاجیکستان، هنگ کنگ، مغولستان، تایلند، اندونزی، نپال، ژاپن، فیلیپین، تیمور، ازبکستان، قزاقستان، سنگاپور، قرقیزستان و کره جنوبی

آفریقای جنوبی، سودان، سوزایلند، تانزانیا، توگو، تونس، اوگاندا، زامبیا، زیمباوه، سومالی، سنگال، سائوتومی، رواندا، موزامبیک، مراکش، مائوریتیس، موریتانی، ماداگاسکار، بنین، بوتسوانا، جزیره کیپ ورد، جزیره کموروس، جیبوتی، گابون، گامبیا، گینه بیسائو و کنیا

قطر، عراق، ایران، عمان، گرجستان، لبنان، بحرین، کویت، آذربایجان و اردن

مونته نگرو، کوزووا، آلبانی، بلاروس، مقدونیه، بوسنی و هرزگوین، مولدوا، اوکراین و صربستان

کاستاریکا، کاوادور، الساوادور، گواتمالا، هندوراس، نیکاراگوئه، باهاماس، سورینام، ونزوئلا، بلیز، اروگوئه، بولوی، آرژانتین، مکزیک، برزیل، پاناما، شیلی، پاراگوئه، کلمبیا و پرو

روش های دریافت پاسپورت و اقامت ترکیه

اقامت ترکیه با اجاره کردن خانه

یکی از روش های بسیار ساده به دست آوردن اقامت کوتاه مدت این کشور، اجاره خانه در یکی از شهرهای این کشور است. البته با داشتن این اقامت، همچنان مجوز کار را نخواهید داشت و در صورتی که می خواهید حتما به کار کردن در ترکیه بپردازید، باید مجوز چالیشما ایزنی را به دست بیاورید. اجاره خانه در ترکیه معمولا برای اقامت های کوتاه مدت توصیه می شود و در صورتی که از این فرمول برای اقامت دائمی و طولانی تری استفاده می کنید، تنها می توان آن را به عنوان یک روش برای آشنایی بیشتر با محیط این کشور و شرایط زندگی در آن دانست. در واقع لازم است که پیش از به پایان رسیدن این مدت اقامت کوتاه مدت، به فکر روش دیگری جهت اخذ شهروندی باشید. در غیر این صورت لازم خواهد بود تا با به پایان رسیدن مدت اقامت یک ساله، کشور ترکیه را ترک کنید.

اقامت ترکیه با خرید ملک ارزان تر از 250 هزار دلار

همان طور که پیش از این توضیح داده ایم، با خرید ملک بالاتر از 250 هزار دلار، می توانید اقامت دائم و شهروندی کشور ترکیه را دریافت کنید. اما در صورتی که شما ملک کمتر و ارزان تر از 250 هزار دلار در ترکیه خریداری کرده باشید، اقامت کوتاه مدت یک ساله به شما تعلق خواهد گرفت. دقت داشته باشید که با خرید ملک کمتر از 250 هزار دلار، این امکان برای شما وجود ندارد که پس از سپری شدن یک سال اقامت کوتاه مدت، مجدد از همین طریق اقامت خود در کشور ترکیه را تمدید کنید. از این روی لازم است که پیش از به پایان رسیدن این مدت، با دریافت مشاوره مناسب، به دنبال یک روش دیگر برای تمدید مدت اقامت و همین طور تبدیل آن به اقامت دائمی و اخذ شهروندی کشور ترکیه باشید. در غیر این صورت پس از سپری شدن مدت یک سال، دوره اقامت شما در ترکیه نیز به پایان می رسد

اقامت ترکیه از طریق کار

اقامت ترکیه از طریق کار، به صورت سالانه تمدید خواهد شد و در صورتی که شما در ترکیه دارای کار با رد کردن بیمه باشید، می توانید این اقامت را سالیانه تمدید کنید. پس از 5 سال کار مداوم با بیمه در کشور ترکیه، شرایط اخذ شهروندی و اقامت دائم این کشور را به دست خواهید آورد. اگر روش اقامتی با کار در ترکیه را انتخاب کرده باشید، باید خود را برای یک دوره پرفراز و نشیب آماده کنید. لازم است که شما اطمینان خاطر داشته باشید که شرایط کاری تان با کارفرما، کاملا مطمئن بوده و پیش از آن که ویزای کاری شما به اتمام برسد، حتما برای تمدید آن اقدام کنید. معمولا اقدام 15 تا 20 روزه پیش از اتمام مدت ویزای کاری، مناسب خواهد بود. دقت داشته باشید که موکول کردن این موضوع به روزهای آخر اعتبار ویزا، به هیچ وجه مناسب نیست.

پیشنهاد های سرمایه گذاری در ترکیه

فرم درخواست

مطمئن باشید، بهترین مشاوره املاک را دریافت خواهید کرد.


مقالاتی در مورد هر آنچه مربوط به تابعیت ترکیه است

نظارت بر مهمترین قوانین در اقتصاد ترکیه و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

خیر. حداقل سن لازم برای اقدام مستقیم، 18 سال تمام اعلام شده است.

مردم ترکیه دارای شباهت های فرهنگی زیادی با ایرانیان بوده و از این جهت، می توان ترکیه را به عنوان یکی از بهترین کشورهای مقصد مهاجرت ایرانیان به حساب آورد.

شما باید حداقل به اندازه 25 هزار دلار خرید ملک در ترکیه داشته باشید تا مشمول دریافت اقامت دائم شوید.

خیر، چنین امکانی به هیچ روی وجود نخواهد داشت.

در صورتی که مدارک شما آماده بوده و در شرایط سرمایه گذاری آماده باشید، چیزی بین 3 تا 6 ماه زمان خواهد برد.

خیر، بهتر است زبان ترکی را بدانید، اما این مورد جزء پیش نیازها نیست.

بله. همسر و فرزندان زیر 18 سال، شامل دریافت اقامت با درخواست یک نفر سرپرست خانواده خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

0 thoughts on “اقامت ترکیه”

 • آرمان

  یعنی اگه با یه شهروند ترکیه ازدواج کنیم میتونیم اقامت ترکیه رو دائمی بگیرم؟؟؟؟

  Reply
 • صطفی

  برای اقامت دائم ترکیه باید چیکار کنیم؟

  Reply
 • حسن زاده

  اقامت دائم ترکیه چطوره

  Reply
 • صوفیان

  برای مهاجرت و اقامت ترکیه چه کسب و کارهایی میشه راه اندازی کرد

  Reply
 • هوشنگ

  گرفتن اقامت ترکیه چقدر زمان میبره؟

  Reply
 • سیفی

  سلام من یک پسر 23 ساله و یک دختر 16 ساله دارم و قصد خرید خانه در ترکیه دارم و میخوام بدونم که با خرید خونه بچه های منم اقامت دائم ترکیه میگیرن؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  Reply
 • فاطمه

  شرایط اقامت ترکیه برای افراد محصل به چه صورته؟ میشه با تحصیل اقامت موقت گرفت؟

  Reply
 • پریسا

  از طریق ویزای توریستی نمیشه اقامت دائم ترکیه رو گرفت؟

  Reply
 • مرتضی پناهیان

  من پایان خدمت ندارم
  اگه با ویزای توریستی برم راهی وجود داره که بتونم اقامت دائم ترکیه رو بگیرم؟

  Reply

اقامت ترکیه

با توجه به دارا بودن پاسپورت ایرانی، شما می توانید ویزای توریستی (فرودگاهی) ترکیه را برای مدت اعتبار 90 روزه دریافت کرده و در واقع اقامت سه ماهه در این کشور داشته باشید. در نظر داشته باشید که در صورت سفر به ترکیه با انواع دیگر ویزا (به جز ویزای توریستی 90 روزه)، اقامت شما در این کشور به همان اندازه اعتبار خواهد داشت. به طور مثال با خرید ملک زیر 250 هزار دلار، اقامت یک ساله دریافت خواهید کرد. 

اقامت ترکیه

 

 

اقامت ترکیه چیست؟

لازم به ذکر است که اقامت ترکیه با حق شهروندی در این کشور تفاوت دارد. در حقیقت اقامت ترکیه تنها به سکونت فرد در این کشور و داشتن یک آدرس پستی ثبت شده گفته می شود که البته خود باید با اخذ مجوز اقامت همراه باشد؛ این در حالی است که دریافت حق شهروندی، به معنای عضویت در جامعه شهروندان ترکیه و به دست آوردن پاسپورت این کشور است. به عنوان مثال حتی اگر قرار باشد که شما برای یک سال با ویزای کاری، در کشور ترکیه سکونت داشته باشید، بابت این یک سال سکونت، اقامت ترکیه را دریافت خواهید کرد. همان طور که مشخص است، لزوما این یک سال سکونت با اقامت دائم همراه نبوده و این احتمال وجود دارد که پس از آن دوره اقامت به پایان رسیده و ناچار به ترک خاک ترکیه باشید. از این روی می توان حدس زد که اقامت ترکیه انواع مختلفی داشته و به دوره های کوتاه مدت و طولانی یا حتی دائمی تقسیم بندی می شود.

انواع اقامت ترکیه

اقامت ترکیه می تواند به صورت اقامت کوتاه مدت یا بلندمدت تعریف شود:

اقامت کوتاه مدت ترکیه

در اقامت کوتاه مدت، در واقع یک اقامت توریستی یک ساله را داریم که می توان آن را از طریق اجاره خانه یا خرید خانه کمتر از 250 هزار دلار انجام داده و به دست آورد. البته در نظر داشته باشید که برای تمدید اقامت کوتاه مدت یک ساله، نمی توانید از طریق یک روش تکراری، اقدام کنید.

اقامت بلند مدت ترکیه

اقامت بلند مدت ترکیه یا همان دریافت اقامت دائم این کشور، مراحل سخت تری داشته و باید یکی از شرایط به دست آوردن حق شهروندی این کشور را دارا باشید.

اقامت توریستی ترکیه

جالب است بدانید که شما می توانید با دریافت ویزای توریستی، در کشور ترکیه؛ اقامت توریستی کوتاه مدت داشته باشید. ویزای توریستی ترکیه برای مدت 90 روز معتبر خواهد بود و لازم به ذکر است که برای ایرانیان، این مدت اقامت بدون نیاز به ویزا خواهد بود. همین طور در ازای هر 6 ماه، می توانید به اندازه 90 روز را بدون نیاز به دریافت ویزا، در کشور ترکیه سکونت داشته باشید.

شرایط دریافت اقامت یک ساله

برای دریافت اقامت یک ساله ترکیه، باید حداقل ملکی را خریداری کرده یا اجاره نموده باشید یا در ترکیه مشغول به کار شده و یا با یک شهروند ترکیه، ازدواج قطعی و قابل اعتبار داشته باشید. همین طور پذیرفته شدن در یکی از دانشگاه های دولتی یا خصوصی کشور ترکیه، مجوز دریافت اقامت یک ساله و به دنبال آن تا زمان اتمام تحصیلات را به شما خواهد داد. اشتغال در کشور ترکیه نیز موجب دریافت اقامت یک ساله خواهد شد و پس از آن امکان تمدید این مدت به سبب ادامه اشتغال وجود دارد.

در نهایت می توان روش های دریافت اقامت یک ساله را به شرح زیر خلاصه کرد:

 • اشتغال در ترکیه: برای اشتغال در ترکیه لازم است که حتما یک کارفرمای ترکی را پیدا کنید که با عقد قرارداد استخدام و رد کردن بیمه برای شما، شرایط کار در ترکیه را به شکل قانونی پیاده سازی کند. در این حالت می توانید ویزا و اقامت یک ساله دریافت کرده و سپس برای تمدید آن با توجه به ادامه دار بودن شغل خود در این کشور، اقدام کنید.

  با توجه به مشاغلی که در خصوص آن ها دارای تخصص بوده و البته در کشور ترکیه نیز بازار کار مناسبی دارند، می توانید در ترکیه به جستجوی شغل پرداخته و کارفرمایی را پیدا کنید که قرارداد کاری رسمی با شما منعقد کند. در نظر داشته باشید که تنها در صورت داشتن قرارداد کاری و رد شدن بیمه اشتغال، می توانید نسبت به آن اقدامات بعدی را انجام دهید.

 • تحصیل در ترکیه: تحصیل در ترکیه با پذیرفته شدن از سوی یکی از دانشگاه های دولتی یا خصوصی ترکیه امکان پذیر خواهد بود. شما در تمام طول دوران تحصیل از اقامت این کشور برخوردار خواهید بود و پس از آن برای دریافت اقامت دائم، باید روش های دیگر را با توجه به مشاوره ای که توصیه می شود، دنبال کنید.

 • ازدواج با شهروند ترک: ازدواج با یک شهروند ترک، به نظر ساده ترین روش دریافت اقامت به نظر می رسد. اما با توجه به سوء استفاده هایی که از این روش شده است؛ اکنون اداره مهاجرت ترکیه نسبت به این الگوی مهاجرتی بسیار حساس بوده و قطع بدانید که نسبت به آن تحقیقات کامل به عمل می آورد. از این روی لازم خواهد بود که حداقل برای مدت 3 سال ازدواج شما به طول انجامیده و زندگی مشترک با شهروند ترک داشته باشید.

 • خرید ملک: خرید ملک بالای 250 هزار دلار در ترکیه، برابر با دریافت حق شهروندی و پاسپورت این کشور خواهد بود. اما در صورتی که ملک کمتر از این قیمت خریداری کنید، به همان اقامت یک ساله دست خواهید یافت و پس از انقضای مهلت، باید به دنبال روش دیگری برای تمدید اقامت خود باشید. لازم به یادآوری است که با خرید ملک کمتر از 250 هزار دلار، امکان تمدید اقامت پس از سپری شدن مهلت یک ساله از همین روش وجود ندارد.

 • اجاره ملک: با اجاره ملک نیز تنها امکان اقامت یک ساله را دارید و در صورتی که بخواهید همچنان به اقامت خود در کشور ترکیه ادامه دهید، باید پیش از به پایان رسیدن مهلت یک ساله، به دنبال یک روش جایگزین باشید.

 • راه اندازی کسب و کار: با راه اندازی کسب و کار، تاسیس شرکت یا همان سرمایه گذاری که پیشتر نیز به آن اشاره کرده ایم، امکان دریافت اقامت کوتاه مدت در ترکیه و پس از آن تبدیل آن به اقامت دائم و دریافت حق شهروندی وجود دارد. البته این روش دارای پیچیدگی های خاص خود است و توصیه می شود که پیش از اقدام به آن، حتما مشاوره مهاجرتی ترکیه را در خصوص سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار شخصی داشته باشید. به این شکل درخواهید یافت که بهترین مدل های راه اندازی کسب و کار در کشور ترکیه کدامند و چطور می توان به بهترین مدل درآمدی با توجه به وضعیت اقتصادی و زمینه های تجاری این کشور دست یافت.

روش های دریافت اقامت ترکیه

اقامت ترکیه با اجاره کردن خانه

یکی از روش های بسیار ساده به دست آوردن اقامت کوتاه مدت این کشور، اجاره خانه در یکی از شهرهای این کشور است. البته با داشتن این اقامت، همچنان مجوز کار را نخواهید داشت و در صورتی که می خواهید حتما به کار کردن در ترکیه بپردازید، باید مجوز چالیشما ایزنی را به دست بیاورید.

اجاره خانه در ترکیه معمولا برای اقامت های کوتاه مدت توصیه می شود و در صورتی که از این فرمول برای اقامت دائمی و طولانی تری استفاده می کنید، تنها می توان آن را به عنوان یک روش برای آشنایی بیشتر با محیط این کشور و شرایط زندگی در آن دانست. در واقع لازم است که پیش از به پایان رسیدن این مدت اقامت کوتاه مدت، به فکر روش دیگری جهت اخذ شهروندی باشید. در غیر این صورت لازم خواهد بود تا با به پایان رسیدن مدت اقامت یک ساله، کشور ترکیه را ترک کنید.

اقامت ترکیه

اقامت ترکیه با خرید ملک ارزان تر از 250 هزار دلار

همان طور که پیش از این توضیح داده ایم، با خرید ملک بالاتر از 250 هزار دلار، می توانید اقامت دائم و شهروندی کشور ترکیه را دریافت کنید. اما در صورتی که شما ملک کمتر و ارزان تر از 250 هزار دلار در ترکیه خریداری کرده باشید، اقامت کوتاه مدت یک ساله به شما تعلق خواهد گرفت.

دقت داشته باشید که با خرید ملک کمتر از 250 هزار دلار، این امکان برای شما وجود ندارد که پس از سپری شدن یک سال اقامت کوتاه مدت، مجدد از همین طریق اقامت خود در کشور ترکیه را تمدید کنید. از این روی لازم است که پیش از به پایان رسیدن این مدت، با دریافت مشاوره مناسب، به دنبال یک روش دیگر برای تمدید مدت اقامت و همین طور تبدیل آن به اقامت دائمی و اخذ شهروندی کشور ترکیه باشید.

در غیر این صورت پس از سپری شدن مدت یک سال، دوره اقامت شما در ترکیه نیز به پایان می رسد.

اقامت ترکیه از طریق کار

اقامت ترکیه از طریق کار، به صورت سالانه تمدید خواهد شد و در صورتی که شما در ترکیه دارای کار با رد کردن بیمه باشید، می توانید این اقامت را سالیانه تمدید کنید. پس از 5 سال کار مداوم با بیمه در کشور ترکیه، شرایط اخذ شهروندی و اقامت دائم این کشور را به  دست خواهید آورد.

اگر روش اقامتی با کار در ترکیه را انتخاب کرده باشید، باید خود را برای یک دوره پرفراز و نشیب آماده کنید. لازم است که شما اطمینان خاطر داشته باشید که شرایط کاری تان با کارفرما، کاملا مطمئن بوده و پیش از آن که ویزای کاری شما به اتمام برسد، حتما برای تمدید آن اقدام کنید. معمولا اقدام 15 تا 20 روزه پیش از اتمام مدت ویزای کاری، مناسب خواهد بود. دقت داشته باشید که موکول کردن این موضوع به روزهای آخر اعتبار ویزا، به هیچ وجه مناسب نیست.

شهروندی ترکیه

 

لیست ها را مقایسه کنید

مقایسه کنید