Tekinco Group

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک

راه های زیادی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد اما یکی از امن ترین و بهترین شیوه ها، خرید ملک می باشد که می تواند برای شما اقامت   این کشور و حتی پاسپورت ترکیه را به همراه داشته باشد. به همین دلیل در این مقاله به بررسی مهاجرت به ترکیه با خرید ملک می پردازیم تا بتوانید با آگاهی از نکات مهم در خرید خانه، مهاجرتی آسان و سودآور را تجربه نمایید.

قوانین خرید ملک در ترکیه

یکی از بزرگترین مشکلاتی که افراد هنگام خرید ملک در ترکیه با ان مواجه می شوند این است که آگاهی کاملی از قوانین خرید خانه در این کشور ندارند.

اولین موضوع مهم در خرید خانه این است که میزان سرمایه خود را بسنجید. دولت ترکیه دو امتیاز مهم یعنی پاسپورت و اقامت را با خرید ملک به متقاضیان ارائه می کند. پس باید در ابتدا میزان سرمایه خود را بسنجید تا بتوانید هدف خود را از خرید ملک در این کشور تعیین کرده و مطابق آن اقدام به مهاجرت به ترکیه کنید.

خرید ملک برای دریافت پاسپورت ترکیه

خرید ملک برای دریافت پاسپورت ترکیه

یکی از مزایای خرید ملک در ترکیه، دریافت پاسپورت این کشور است که به واسطه آن شما شهروندی ترکیه را دریافت کرده و می توانید به راحتی به سایر کشورها سفر نمایید و همینطور از امتیازات آن بهره مند شوید.

اگر قصد دارید تا پاسپورت ترکیه را کسب نمایید؛ باید ملک شما بالای 250 هزار دلار ارزش داشته باشد. همچنین برای دریافت پاسپورت 2 قانون وجود دارد که نقض هر یک از آنها موجب عدم دریافت شهروندی این کشور می شود.

قانون اول: اگر قصد خرید ملکی را در ترکیه دارید و می خواهید بعد از خرید، به سرعت آن را مجدد بفروشید؛ باید بدانید که اگر اقدام به دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک کرده اید، نمی توانید تا 3 سال خانه خود را به فروش برسانید و در صورت عدم رعایت این قانون، پاسپورت شما غیر فعال می شود.

قانون دوم: دقت کنید که ملک مورد نظرتان که قصد خرید آن را دارید و می خواهید با آن خانه برای دریافت پاسپورت اقدام نمایید؛ باید 3 مالک قبلی ان فردی ترک تبار باشد تا بتوانید به واسطه آن ملک، پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

خرید ملک برای دریافت اقامت ترکیه

اگر میزان سرمایه شما کمتر از 250 هزار دلار است، می توانید با خرید ملکی ارزان تر اقدام به دریافت اقامت این کشور نمایید و به صورت سالانه آن را تمدید کنید.

مزایای خرید ملک در ترکیه

اگر قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید، می توانیم از ترکیه به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت و سرمایه گذاری نام ببریم. زیرا مهاجرت به ترکیه با خرید ملک دارای مزایای زیادی می باشد که در ادامه به برخی از مزایای آن می پردازیم.

رفت و آمد آسان

زمانی که شما اقامت و یا پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کرده اید؛ نیازی به سکونت همیشگی شما در کشور ترکیه نیست و می توانید به سایر کشورها و یا ایران برگردید در حالی که اقامت و شهروندی ترکیه را دارید.

کنسولگری سایر کشورها در ترکیه

یکی از مزایای ترکیه وجود انواع کنسولگری ها و سفارت های سایر کشورها است که اگر قصد دریافت ویزا برای کشور دیگری را داشته باشید؛ می توانید به راحتی با مراجعه به سفارت های موجود در این کشور مانند کنسولگری آمریکا و یا انگلیس اقدام نمایید.

آسایش و آرامش ترکیه

آسایش و آرامش در ترکیه

با وجود تمام نوسات ارزی، اما هنوز هم ترکیه می تواند از نظر مالی آرامش و آسایش را به ساکنین خود هدیه دهد و می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل و زندگی باشد.

ایجاد درآمد ارزی

از دیگر مزایای زندگی در ترکیه این است که می توانید ملک خریداری شده را اجاره داده و درآمد ارزی داشته باشید.

دریافت ویزای سایر کشورها

همچنین اگر مایل به دریافت ویزا از سایر کشورها هستید؛ درصد اکسپت شدن ویزای شما از کشور ترکیه بیشتر است. پس می توانید با خرید ملک و دریافت شهروندی این کشور، شانس خود را برای دریافت ویزای سایر کشورها افزایش دهید.

دو تابعیتی شدن

با خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت شما تابعیت دو کشور را دارید.

امکان خرید چند ملک

برای دریافت پاسپورت می توانید چند ملک که مجموع قیمت آنها بالای 250 هزار دلار است را خریداری کرده و علاوه بر دریافت شهروندی ترکیه، صاحب چند ملک در این کشور نیز شوید.

عدم نیاز به ویزا

برای ورود به کشور ترکیه نیاز به ویزا نیست و این موضوع می تواند به عنوان امتیاز مثبتی به شمار آید.

به ارث بردن پاسپورت و املاک

در کشور ترکیه برخلاف بعضی از کشورها از جمله امارات، ملک خریداری شده به فرزندان شما به ازث می رسد، همچنین چنانچه پاسپورت این کشور را دریافت کرده باشید، این پاسپورت به فرزندان شما نیز تعلق خواهد گرفت.

پاسپورت دائمی

در صورت دریافت پاسپورت کشور ترکیه، این پاسپورت به صورت مادام العمر قابل تمديد می باشد(بدون پرداخت مجدد هزینه های اضافی ).

سخن آخر

مهاجرت به ترکیه با خرید ملک یکی از شیوه های متداول برای زندگی راحت و امن در کشور ترکیه است که در این مقاله به نحوه خرید ملک و مزایای آن به صورت کامل اشاره کردیم. اما موضوع مهم در زمینه خرید خانه، داشتن راهنمایی آگاه و مطلع و دلسوز است. یکی از مشکلاتی که هموطنان در این راه با آن مواجه می شوند این است که به افرادی سواستفاده گر اطمینان کرده و موجب از دست دادن سرمایه شان می شود.

برای هر اقدامی در زمینه اقامت ترکیه ابتدا درباره شرکت و فرد مشاوره دهنده تحقیق نمایید تا بتوانید سرمایه گذاری سودآوری را در این کشور تجربه کنید.

اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر داشتید با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان مان بهره مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *