Tekinco Group

بهترین راه مهاجرت به ترکیه

بهترین راه مهاجرت به ترکیه

راه های زیادی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد که با توجه به شرایط و میزان سرمایه ای که دارید؛ می توانید بهترین راه مهاجرت به ترکیه را انتخاب نمایید. ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و پیشرفت های اقتصادی که در سطح جهان دارد، می تواند بهترین گزینه برای مهاجرت و زندگی ایرانیان در خارج از کشور باشد. در این مقاله به بررسی انواع روش های مهاجرت به ترکیه و بهترین راه مهاجرت به این کشور می پردازیم تا بتوانید با توجه به شرایط تان انتخاب مناسبی را برای زندگی در ترکیه داشته باشید.

انواع راه های مهاجرت به ترکیه

برای آن که بتوانید بهترین راه مهاجرت به ترکیه را برگزینید؛ باید ابتدا با انواع روش های مهاجرتی کشور ترکیه آشنا شوید. زیرا بهترین راه برای هر فردی متفاوت است و با توجه به شرایط افراد می تواند تغییر یابد.

 • مهاجرت کاری به ترکیه
 • مهاجرت تحصیلی به ترکیه
 • مهاجرت به ترکیه با اجاره ملک
 • ثبت شرکت در ترکیه
 • خرید ملک در ترکیه

مهاجرت کاری به ترکیه

اگر جزء افرادی هستید که سرمایه زیادی ندارید اما  به زبان ترکی مسلط بوده و در حوزه کاری خود متخصص هستید؛ مهاجرت کاری می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. البته این نوع مهاجرت سختی ها و شرایط خاص خود را نیز دارد.

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

یکی دیگر از شیوه های مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل است. اگر شرایط مالی، درسی و سنی دانشجو شدن را دارید می توانید با تحصیل در ترکیه ، اقامت موقت این کشور را دریافت نمایید.

مهاجرت به ترکیه با اجاره ملک

از متداول ترین روش ها برای زندگی در ترکیه، مهاجرت از طریق اجاره ملک است. افرادی که سرمایه زیادی ندارند اما دوست دارند تجربه زندگی در کشور ترکیه را داشته باشند؛ می توانند از این طریق، اقامت توریستی دریافت کرده و به مدت یک یا دو سال در این کشور زندگی نمایند.

اما این روش جزء شیوه های پرریسک در مهاجرت به ترکیه است. زیرا از سال 2020 دولت ترکیه به صورت رندُم اقامت های توریستی را تمدید می کند و برای تمدید اقامت تان محبور به استفاده از شیوه های دیگر دریافت اقامت ترکیه هستید.

ثبت شرکت در ترکیه

یکی دیگر از شیوه های مهاجرتی، ثبت شرکت و سرمایه گذاری است که نیاز به سرمایه، تخصص و زبان ترکی دارد.

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

اما بهترین راه مهاجرت به ترکیه را می توان خرید ملک در ترکیه به شمار آورد. زیرا دولت ترکیه برای هر نوع سطح مالی، شرایطی را فراهم کرده است تا بتوانند در این کشور سرمایه گذاری کرده و ملکی را خریداری نمایند.

خرید ملک در ترکیه برای افراد اقامت ترکیه و همینطور پاسپورت ترکیه را به همراه دارد.

خرید ملک برای دریافت پاسپورت

بهترین راه برای مهاجرت به ترکیه، خرید ملکی بالای 250 هزار دلار است تا موجب دریافت پاسپورت این کشور شود و به عنوان شهروند ترکیه شناخه شوید.

اینگونه علاوه بر ان که شما سرمایه گذاری مطمئنی را در ترکیه انجام داده اید؛ می توانید به راحتی به سایر کشورها نیز سفر نمایید و از مزایای شهروندی این کشور بهره منتد گردید.

خرید ملک برای دریافت پاسپورت

خرید ملک برای دریافت اقامت ترکیه

اما اگر سرمایه شما کمتر از 250 هزار دلار می باشد؛ می توانید ملکی ارزان تر را خریداری کرده و اقامت موقت سالانه این کشور را دریافت نمایید و هر سال آن را تمدید کنید.

مزایای اخذ اقامت ترکیه

مهاجرت به ترکیه و اخد اقامت این کشور می تواند مزایا و اتفاقات خوبی را برای شما رقم بزند که برخی از آنها عبارت اند از:

 • امکان داشتن حساب ارزی و افتتاح حساب بانکی در ترکیه
 • امکان یادگیری و اتسفاده از کلاس های رایگان شهرداری
 • هزنیه پایین دریافت اقامت ترکیه
 • سهولت در دریافت ویزای کشورهای توسعه یافته
 • کیفیت بالای زندگی در این کشور
 • نزدیکی ایران و ترکیه
 • عدم نیاز به داشتن ویزا برای ورود ایرانیان به ترکیه

و…

هزینه دریافت اقامت ترکیه

برای محاسبه هزینه اقامت ترکیه بسته به نوع روش مهاجرتی تان متفاوت می باشد. به عنوان مثال، اگر بهترین راه مهاجرت به ترکیه، یعنی خرید ملک را انتخاب نمایید؛ علاوه برهزینه خرید ملک باید هزینه انتقال سند و… را نیز در نظر داشته باشید.

پس با توجه به روش انتخابی شما، میزان هزینه تان نیز متفاوت خواهد بود. برای انکه با کمبود بودجه مالی مواجه نشوید؛ می توانید قبل از هر اقدامی با مشاوران تکینکوگروپ در تماس بوده و مشاوره رایگان دریافت نمایید تا با توجه به شرایط و بودجه تان بهترین راه مهاجرت به ترکیه را به شما پپیشنهاد دهند.

جمع بندی

در این مقاله به بهترین راه مهاجرت به ترکیه اشاره کردیم تا بتوانید مسیری که مناسب شما است را انتخاب نمایید. اما اگر می خواهید برای همیشه خیال تان از مهاجرت راحت باشد، بهترین راه، خرید ملک در کشور ترکیه است تا بابت اقامت و تمدید آن دچار نگرانی نشوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *