خرید ملک در ترکیه

26 دارایی ها (املاک)
مرتب سازی بر اساس:

طی سال های اخیر خرید خانه در ترکیه رونق بسیار زیادی پیدا کرده است و به ویژه ایرانیان نسبت به خرید ملک در این کشور، پیشتاز بوده اند. ارائه حق شهروندی با خرید ملک در کشور ترکیه و سایر مزایای آن، باعث شده است که رشد چشمگیری در این زمینه شکل بگیرد. با توجه به اینکه در سایر کشورها اخذ پاسپورت و یا حتی اقامت انها برای ما ایرانیان شاید کمی سخت باشد اما در کشور ترکیه ما هم قادر به اخذ اقامت این کشور و هم با سرمایه‌گذاری در این کشور در مدت زمان بسیار کمی قادر به اخذ پاسپورت این کشور هستیم که از ارزش بالایی برخوردار می باشد

خرید خانه در ترکیه

با خرید خانه در ترکیه، البته در صورتی که حداقل نرخ آن را رعایت کرده باشید، می توانید به اقامت دائم و حق شهروندی ترکیه و اخذ پاسپورت این کشور دست یابید. در واقع به نظر می رسد که این یکی از ساده ترین روش ها برای به دست آوردن حق شهروندی ترکیه باشد. کافی است که شما یک خانه حداقل 250 هزار دلاری در این کشور خریداری کرده و پس از آن به راحتی برای دریافت حق شهروندی ترکیه اقدام کنید.

لازم به ذکر است که می توانید این مبلغ را برای خرید دو یا سه خانه اختصاص دهید؛ اما ضرورت دارد که تمام معاملات در یک روز و در یک ثبت اسناد رسمی، انجام شود.

به علاوه با خرید خانه کمتر از نرخ 250 هزار دلار، نیز به اقامت یک ساله دست خواهید یافت و همینطور پس از گذشت۵ سال با تمدید هرساله‌ی اقامت خود توسط سند آن ملک، با شرایط خاصی، شما قادر به درخواست شهروندی ترکیه می‌باشید.

قیمت خرید خانه در ترکیه

قیمت خانه در ترکیه با توجه به این که کدام شهر را برای خرید ملک انتخاب کرده باشید، تفاوت های زیادی دارد. به طور نمونه در صورتی که شما در قلب استانبول یا آنکارا، قصد خرید خانه را داشته باشید، قیمت آن تفاوت فاحش و قابل توجیه با نرخ ملک در حومه این شهرها دارد.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

نکات مهم خرید خانه در ترکیه

برای خرید خانه در ترکیه باید به فاکتورها و موارد مختلفی دقت داشته باشید. از جمله این فاکتورهای مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شهر: برخی از شهرهای ترکیه به لحاظ امکانات و شرایط فرهنگی زندگی، در رده بالاتری قرار داشته و جذابیت بیشتری برای زندگی دارند. به طور نمونه قطعا شما استانبول، آنکارا و شهرهای مشابه را برای زندگی مکان بهتری خواهید یافت.
  • محله: در یک شهر، محله های مختلف از ارزش منطقه ای متفاوتی برخوردار هستند و باید پیش از تصمیم به خرید، با مطالعه کافی در این خصوص و استفاده از مشاوره خرید ملک در ترکیه، بهترین انتخاب را با در نظر گرفتن بودجه خود داشته باشید.
  • متراژ: در صورتی که قصد خرید ملک جهت دریافت اقامت ترکیه را دارید، عدد نهایی قیمت خانه در ترکیه، از اهمیت زیادی برخوردار بوده و باید متراژ ملک مورد نظر خود را با در نظر گرفتن این فاکتور دنبال کنید.
  • سال ساخت: بیشتر افراد علاقه مند به خرید واحدهای ملکی نوساز هستند و ترجیحا برای خرید ملک در ترکیه نیز به دنبال چنین واحدهای یا واحدهای دارای شرایط بازسازی کامل باشید. با این همه دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک در ترکیه به شما کمک می کند که بهترین انتخاب در این مورد را داشته باشید.
  • طراحی و سبک: این کاملا بستگی به سلیقه متقاضی خرید ملک در کشور ترکیه دارد و در محله های مختلف، می توانید عمارت هایی با سبک های طراحی مختلف را جستجو کنید.

شما ممکن است نیاز به خرید ملک اداری، رزیدانس یا ویلایی داشته باشید. همین طور بهترین شهرها برای خرید ملک در ترکیه از جمله: استانبول، آنکارا و آنتالیا و ازمیر هستند.

شرایط خرید خانه در ترکیه

در نظر داشته باشید که شما اجازه خرید خانه در مناطق روستایی را نخواهید داشت و باید در این خصوص دقت عمل به خرج دهید. با در نظر گرفتن شرایط ویژه فعلی که از سوی دولت ترکیه به خریداران ملک در این کشور، حق شهروندی اعطا می شود(ملک‌های با ارزش بالاتر از۲۵۰ هزار دلار)، خرید انواع آپارتمان و خانه در ترکیه توسط خارجی ها، به ویژه ایرانیان رونق گرفته است. توجه نمایید که خرید ملک در صورتی که بدون آگاهی از منطقه و میزان واقعی قیمت ها باشد ممکن است با ضررهای زیادی همراه باشید، لذا قبل از اقدام به خرید پیشنهاد می‌کنیم حتما با مشاوران متخصص در این زمینه و همینطور افراد آگاه نسبت به کشور ترکیه، قوانین آن و همینطور مسائل حقوقی خرید و فروش املاک، مشورت نمایید.

یکی از نکات مهم در هنگام خرید ملک که حتما باید به آن توجه داشته باشید منطقه‌ی ملک مورد نظر می‌باشد، به عنوان مثال رشد آن منطقه، میزان بومی یا غیربومی بودن ساکنین منطقه، امنیت منطقه، دسترسی‌های منطقه به مراکز خرید یا مرکز شهر، بیمارستان، مدارس، دانشگاه… همه‌ی این نکات شاید در ظاهر خیلی مهم به نظر نیاید اما توجه به این نکات در هنگام نقل مکان شما به خانه خریداری شده و پس از سپری شدن اندک زمانی از زندگی در آن ملک و محله و یا در هنگام فروش ملک، اهمیت بیشتری خواهند داشت و ممکن است دچار پشیمانی شوید، به همین دلیل تحقیق در هنگام خرید و مشورت با افراد متخصص در این زمینه بسیار توصیه می‌شود.

 در کشور ترکیه افراد غیر متخصص بسیاری به دلیل استقبال ایرانی‌ها از خرید ملک در این کشور مشغول به فعالیت در زمینه مشاوره و فروش ملک به مهاجرین تازه وارد می‌باشند، لذا ممکن است بعضی افراد سودجو با مشاوره های اشتباه و یا صرفا خودخواهی خود، باعث نابودی سرمایه‌ی یک خانواده شود و شخص خریدار پس از خرید ملک و کسب آگاهی نسبت به وضعیت واقعی ملک خریداری شده و یا محله و منطقه زندگیشان ویا حتی مشکلات حقوقی سند ملک، دچار ضررهای مالی گزاف شوند، ما قبل از هرگونه سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه مشاوره با متخصصین این زمینه را توصیه می‌کنیم، اگر تمایل به انجام مشاوره های حضوری و یا تلفنی با مشاوران متخصص و با تجربه در این امر داشته باشید با شماره تماس ۰۰۹۰۵۵۲۵۲۰۵۰۰۵ در تماس باشید و یا صفحه اینستاگرام شرکت تکینکوگروپ را دنبال نمایید و قبل از خرید نسبت به شهر استانبول و یا کشور ترکیه اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

سوالات متداول

آیا ایرانیان نیز می توانند در ترکیه ملک بخرند؟

بله، ایرانیان نیز بدون هیچ محدودیتی، امکان خرید ملک در ترکیه را دارا هستند.

حداقل سن برای خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

شما باید حداقل سن 18 سال تمام را داشته باشید.

آیا می توان با خرید ملک در ترکیه، حق شهروندی را به دست آورد؟

در صورتی که قیمت خرید ملک، بیش از 250 هزار دلار باشد، ظرف مدت کوتاهی حق شهروندی ترکیه را به دست خواهید آورد.

آیا خرید ملک در ترکیه با سودآوری همراه است؟

با توجه به رشد املاک در کشور ترکیه، می توان در درازمدت سودآوری از طریق خرید ملک در این کشور را نیز متصور بود.

آیا برای خرید ملک در ترکیه به وکیل نیاز داریم؟

با توجه به قوانین جاری معاملاتی در ترکیه و ناآشنا بودن خارجی ها با این قوانین، داشتن وکیل برای خرید ملک، عاقلانه تر خواهد بود.

لیست ها را مقایسه کنید

مقایسه کنید