Tekinco Group

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی + آداب و رسوم

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

با توجه به نزدیکی کشور ترکیه به لحاظ مسافت جغرافیایی با ایران، هر ساله این کشور توریست های زیادی را از ایرانیان پذیرا بوده و همین طور در بعد مهاجرتی نیز، مهاجرت به ترکیه در میان ایرانیان، رواج زیادی دارد. تشابهات فرهنگی، شرایط اقتصادی، شرایط اجتماعی و …؛ همگی باعث شده اند که آن دسته از ایرانیانی که مایل به مهاجرت و اقامت در یک کشور دیگر هستند، ترکیه را به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجرتی خود در میان گزینه ها داشته باشند. البته در این میان شناخت این که بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدام هستند و سطح رفاه مورد نظر و شرایط زندگی مطلوب را در کدام یک از این شهرها بهتر می توان جستجو کرد، از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره به اطلاعات بیشتری بپردازیم.

موقعیت جغرافیایی ترکیه

ترکیه نیز مانند ایران در جایگاه استراتژیکی در نقشه جهان قرار گرفته است. این کشور در میان 6 کشور آسیایی دیگر قرار داشته و 2 کشور اروپایی نیز همسایه آن هستند. اگر به مرزهای ترکیه نگاه کنیم، طولانی ترین مرز آن را باید مرز این کشور با کشور سوریه بدانیم. همین طور سایر همسایگان آن، ایران، جمهوری آذربایجان، گرجستان، ارمنستان، یونان، بلغارستان و عراق هستند.

دریاهایی نیز که با خشکی ترکیه در ارتباط هستند، دریای سرخ، دریای اژه، مدیترانه و مرمره می باشند. همان طور که مشاهده می کنید ترکیه یکی از پل های اصلی ارتباط میان اروپا و آسیا بوده و از این جهت بود که آن را یک کشور کاملا استراتژیک نامیدیم.

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدامند؟

اگر چه شما ممکن است سلیقه و هدف از پیش تعیین شده ای برای زندگی در کشور ترکیه داشته باشید؛ اما بر اساس تحقیقات صورت گرفته و با توجه به امکانات رفاهی و تجمع مراکز تفریحی، آموزشی، مراکز خرید و …، بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی به شرح زیر هستند:

  • آنکارا
  • استانبول
  • ازمیر
  • آنتالیا
  • آلانیا
  • کاپادوکیا

بیشتر مردمی که به کشور ترکیه مهاجرت می کنند، ترجیح به زندگی در شهرهایی چون استانبول یا آنکارا دارند. این دو شهر به عنوان مراکز اقتصادی کشور ترکیه شناخته شده و از این جهت برای زندگی ترجیح داده می شوند. با این همه شهرهایی چون آلانیا و ازمیر نیز برای سپری کردن زندگی با هزینه های کمتر، مناسب هستند. به این شکل در صورتی که می خواهید هزینه های جاری تهیه مسکن، خریدهای روزمره و … در کشور ترکیه برای شما ارزان تر تمام شود، سایر شهرها به جز استانبول، آنکارا و آنتالیا، مناسب تر خواهند بود.

شهر آیدین از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

همین طور در صورتی که زندگی در حومه شهرها را انتخاب کرده باشید، هزینه مسکن به شکلی قابل توجه با کاهش همراه خواهد بود.

شهر استانبول

استانبول که در زبان ترکی Istanbul نوشته می شود، در بخش شمال غربی کشور ترکیه قرار گرفته است و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای این کشور به حساب می آید. در آخرین سرشماری، جمعیت استانبول، بیش از 15 میلیون نفر برآورد شده است. در بخش شمالی این شهر، به دریای سیاه می رسیم و در بخش جنوبی آن، دریای مرمره قرار گرفته است. با این حساب می توان به درستی حدس زد که استانبول دارای چه موقعیت طلایی در این نقطه از کره زمین می باشد و مردمی که در این شهر زندگی می کنند، دسترسی به دو دریای شمالی و جنوبی را تا چه اندازه، دلچسب خواهند یافت.

از این ها گذشته در بخش میانی شهر نیز رودخانه بسفر را داریم که شهر را به دو بخش غربی و شرقی تبدیل ساخته است. در واقع به بخش غربی استانبول، بخش اروپایی آن گفته شده و قسمت شرقی نیز بخش آسیایی استانبول نام دارد. به همین تناسب نیز چهره شهر و مردمی که در دو بخش اروپایی و آسیایی زندگی می کنند، تا حدودی متفاوت است.

در بخش اروپایی استانبول، محله هایی چون فاتیح، بی اوغلو، شیشلی و بشیکتاش را خواهید یافت. به طور مثال برای بازدید از ایاصوفیه یا کاخ توپ کاپی و همین طور مسجد آبی و مسجد سلطان احمد، باید به محله فاتیح بروید. همچنین بازار بزرگ استانبول در همین بخش اروپایی استانبول و در محله فاتیح قرار دارد.

در محله بی اوغلو می توانید به خیابان مشهور استقلال و میدان جهانی تکسیم بروید. برای آن دسته از افرادی که عاشق خرید کردن از برندهای برتر جهانی هستند، مراکز خرید مشهوری در محله شیشلی وجود دارد.

استانبول

در بخش آسیایی استانبول نیز محله های مشهور کادیکوی و اوسکودار را داریم. اگر مایل به بازدید از تاریخی ترین و قدیمی ترین بخش شهر استانبول هستید، توصیه می کنیم که حتما به محله اوسکودار سر بزنید. روح قدیمی استانبول، هنوز در کوچه پس کوچه های اوسکودار به چشم می خورد. همین طور برای رستوران گردی، محله کادیکوی مناسب است.

تعدد زیادی از جاذبه های گردشگری کشور ترکیه را در شهر استانبول خواهید یافت و اگر بیش از هر چیزی جاذبه های گردشگری برای شما اهمیت داشته یا قصد مسافرت شما به ترکیه، گشت و گذار باشد، این شهر برایتان بهترین خواهد بود.

کلام آخر

شما برای زندگی در کشور ترکیه، کدام شهر را بیشتر ترجیح می دهید؟ نظرات خود در این باره را با ما و دیگر کاربران وب سایت در میان بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *