Tekinco Group

مشکلات زندگی در ترکیه

مشکلات زندگی در ترکیه

ترکیه یکی از پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت و دریافت اقامت است. به دلیل نزدیکی ترکیه به ایران و عدم نیاز به دریافت ویزا برای ورود به این کشور، قطعا می توان به عنوان بهترین گزینه مهاجرت از این کشور یاد کرد. اما ترکیه نیز مانند هر کشور دیگری، دارای معایبی می باشد که بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا با مشکلات زندگی در ترکیه آشنا شوید تا بتوانید با توجه به شرایط تان انتخاب مناسبی داشته و جزء افراد موفق در مهاجرت باشید.

مشکلات زندگی در ترکیه برای ایرانیان

با وجود تمام مزایای زندگی در ترکیه اما دارای مشکلاتی نیز می باشد که به برخی از انها می پردازیم.

زبان کشور ترکیه

یکی از بزرگ ترین چالش هایی که در مهاجرت وجود دارد؛ زبان ان کشور است. زبان رسمی کشور ترکیه، ترکی استانبولی می باشد که بهتر است قبل از مهاجرت و دریافت اقامت ترکیه اقدام به یادگیری این زبان شیرین نمایید. زیرا مردم این کشور به زبان انگلیسی مسلط نیستند و شما نمی توانید با زبان انگلیسی با مردم ترکیه ارتباط برقرار نمایید.

اکثر افراد بر این باورند که بعد از مهاجرت به ترکیه و قرار گرفتن در محیط این کشور، می توانند زبان ترکی را یاد بگیرند. اما شما از بدو ورود به ترکیه برای دریافت اقامت و اجاره ملک در ترکیه و سایر امور، نیاز به دانش زبان ترکی دارید. همچنین اگر قصد ورود به بازار کار را نیز داشته باشید؛ یاد داشتن زبان ترکی بسیار مهم است.

زبان کشور ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه

از دیگر مشکلات زندگی در ترکیه هزینه های زندگی در این کشور است. با توجه به نوسات ارزی، هزینه زندگی در ترکیه نیز افزایش یافته است و برای زندگی متوسط یک خانواده 4 نفره درآمد ماهانه حداقل 9 هزار لیر نیاز می باشد. البته شهر محل سکونت شما نیز در میزان هزینه زندگی تاثیر گذار است.

عدم شناحت از قوانین ترکیه

از دیگر مشکلات زندگی در ترکیه این است که افراد قبل از تحقیق و بررسی کامل اقدام به انجام اموری می کنند که برایشان هزینه های گزافی را به همراه دارد. به عنوان مثال برای دریافت اقامت ترکیه راه های زیادی وجود دارد که باید ابتدا تحقیق و بررسی های لازم را انجام دهید و سپس از فردی مطمئن و کاربلد برای دریافت اقامت ترکیه کمک بگیرید.

عدم امنیت مالی

موضوع حائز اهمیتی که در مهاجرت و زندگی در ترکیه باید به آن توجه نمایید این است که فقط در صورتی که اجازه کار داشته باشید شما به صورت قانونی می توانید، فعالیت نمایید و در غیر اینصورت درآمد زایی شما قانونی محسوب نمی شود. به همین دلیل می توان گفت زندگی در ترکیه عدم ثبات مالی را ممکن است در پی داشته باشد.

روش های زندگی در ترکیه

با وجود تمامی معایبی که برای زندگی در ترکیه عنوان کردیم اما ذکر این نکته لازم است که کشور ترکیه دارای مزایای زیادی نیز می باشد که اگر با بررسی دقیق شرایط، اقدام به مهاجرت نمایید؛ قطعا برای شما زندگی با آرامش و مطلوبی را به ارمغان می اورد.

روش های زندگی در ترکیه

شیوه های مهاجرت و روش زندگی در ترکیه تاثیر زیادی در ایجاد شرایط مطلوب برای شما دارد. به عنوان مثال اگر فردی هستید که تخصص کافی ندارید؛ پس بهتر است با خرید ملک در ترکیه زندگی خود را در این کشور آغاز نمایید. اما اگر فردی هستید که تخصص و زبان کافی را فرا گرفته اید؛ بهتر است با دریافت ویزای کار زندگی خود را در این کشور شروع نمایید.

هزینه زندگی در ترکیه به تومان

اگر قصد زندگی در کشور زیبا و خوش آب و هوای ترکیه را دارید؛ یکی از مهم ترین آیتم ها که باید مورد بررسی قرار دهید؛ هزینه زندگی در این کشور می باشد.

به طور کلی نمی توان قیمت ثابتی را برای هزینه زندگی در ترکیه بیان کرد. زیرا بر اساس سطح زندگی و نوسات قیمتی متفاوت می باشد اما به عنوان مثال در انتهای سال 2021 هزینه اجاره خانه ای در برج به طور میانگین 4000 لیر بود که با قیمت روز لیر تقریبا 8 میلیون تومن مباشد. و یا هزینه خورد و خوراک خانواده ای 2 نفره تا انتهای سال 2021 حدود 3000 لیر که معادل 6 میلیون تومان می باشد.

سخن اخر

در نهایت نمی توان به صورت کلی هیچ کشوری را به عنوان بهشت برین یاد کرد و هر جایی ایرادات خاص خود را دارد. اما برای ان که بتوانید مهاجرتی امن و خوب را تجربه نمایید بهتر است از ابتدا تحقیقات لازم را به عمل آورده تا بتوانید با توجه به شرایط تان بهترین کشور را برای زندگی انتخاب نمایید.

2 دیدگاه دربارهٔ «مشکلات زندگی در ترکیه»

  1. من کشور ترکیه رو دوست دارم ولی ترجیح میدم برا مهاجرت به کشورای اروپایی مثل برزیل و فرانسه برم مخصوصا فرانسه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *